Okosrádió

Meghallgatom Élő adás

A harmadik minisztercsere a Bajnai-kormányban

Okosrádió

Meghallgatom Élő adás
  • Legfrissebb hírek
  • Közlekedési hírek
  • Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
Draskovics Tibor igazságügyi és rendészeti miniszter december végén távozik a kormányból. Keddi lemondását a tárcavezető azzal indokolta, hogy \"az általa vállalt jogalkotási és más feladatok túlnyomó részét munkatársaival együtt sikerrel elvégezték, a következő időszak pedig sokkal inkább a pártpolitikáról, mint a szakmai munkáról szól majd\". Draskovics Tibor a második miniszter, aki távozik az április 16-án alakult kormányból.

Bajnai Gordon kormánya 2009. április 16-án alakult meg, azóta három változás történt a miniszterek között.

Április 29-én Varga Istvánt nevezték ki nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszternek az eddig megbízott Hónig Péter közlekedési, hírközlési és energiaügyi miniszter helyett.

Szeptember 14-én Ficsor Ádám, a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító tárca nélküli miniszter lemondott, mert az MSZP választási kampányában kíván feladatot vállalni.

Három nappal később, szeptember 17-én Juhász Gábor lett az új polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító tárca nélküli miniszter.

Igazságügy-miniszterek 1990 óta:

1990.05.23.-1994.07.15.: Balsai István (MDF)
1994.07.15.-1998.07.08.: Vastagh Pál (MSZP)
1998.07.08.-2002.05.27.: Dávid Ibolya (MDF)
2002.05.27.-2004.10.04.: Bárándy Péter (MSZP)
2004.10.04.-2006.06.09.: Petrétei József (MSZP)

Igazságügyi és rendészeti miniszter:

2006.06.09.-2007.05.31.: Petrétei József (MSZP)
2007.06.01.-2008.02.18.: Takács Albert (MSZP)
2008.02.19.-2009.12.: Draskovics Tibor (MSZP)

Sok minden volt már

Az 54 éves, jogász végzettségű Draskovics Tibor több posztot is betöltött MSZP-s kormányokban.

1994 és 1998 között Békesi László, Bokros Lajos és Medgyessy Péter minisztersége alatt a Pénzügyminisztérium államtitkára volt, 2002-től címzetes államtitkári rangban Medgyessy Péter miniszterelnök kabinetfőnöke, 2004-2005-ben pedig pénzügyminiszter.

Gyurcsány Ferenc kormányában, 2006-tól kormánybiztos, majd 2007- 2008-ban a kormányzati igazgatás összehangolásáért felelős tárca nélküli miniszter volt. Az igazságügyi tárcát tavaly februártól, Takács Albert menesztése óta vezette. (Népszabadság)