Okosrádió

Meghallgatom Élő adás

Vb-selejtezők - Olaszország és Németország a részvétel küszöbére érhet

Okosrádió

Meghallgatom Élő adás
  • Legfrissebb hírek
  • Közlekedési hírek
  • Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
A román-magyaron kívül további 25 mérkőzést rendeznek pénteken és szombaton a 2014-es, brazíliai labdarúgó-világbajnokság európai selejtezősorozatában.

A magyarok csoportjában hibátlan teljesítménnyel éllovas hollandokon kívül még két válogatott, az olasz és a német ér a biztos részvételt jelentő csoportgyőzelem küszöbére, amennyiben győz.

A Squadra Azzurra és a Nationalelf egyformán közvetlen üldözőjét fogadja: előbbi a mögötte négypontos hátránnyal második Bulgáriát látja vendégül, utóbbi pedig az öt ponttal kevesebbet gyűjtött Ausztriát.

A játéknapon még két kiemelkedő mérkőzésre kerül sor: a csalódást keltően szereplő Szerbia nagy riválisát, a csoportjában jelenleg második Horvátországot fogadja, míg a németek csoportjában Ausztriával azonos pontszámmal álló, így a pótselejtezős második helyért vele együtt küzdő Írország és Svédország csap össze Dublinban.

Európai vb-selejtezők (a fifa.com alapján):
A csoport:
Macedónia-Wales, Szkopje 20.00
Szerbia-Horvátország, Belgrád 20.45
Skócia-Belgium, Glasgow 21.00
A csoport állása: 1. Belgium 19 pont/7 mérkőzés, 2. Horvátország 16/7, 3. Szerbia 7/7, 4. Wales 6/6, 5. Skócia 5/7, 6. Macedónia 4/6

B csoport:
Csehország-Örményország, Prága 18.00
Málta-Dánia, Ta'Qali 20.00
Olaszország-Bulgária, Palermo 20.45
A csoport állása: 1. Olaszország 14 pont/6 mérkőzés, 2. Bulgária 10/6, 3. Csehország 9/6, 4. Örményország 6/6 (6-8), 5. Dánia 6/6 (6-9), 6. Málta 3/6 (2-14)

C csoport:
Kazahsztán - Feröer-szigetek, Asztana 17.00
Németország-Ausztria, München 20.30
Írország-Svédország, Dublin 20.45
A csoport állása: 1. Németország 16 pont/6 mérkőzés, 2. Ausztria 11/6 (15-5), 3. Svédország 11/6 (11-7), 4. Írország 11/6 (12-10), 5. Kazahsztán 1/6, 6. Feröer-szigetek 0/6

D csoport:
Románia-Magyarország, Bukarest 20.00 (FOTÓ)
Észtország-Hollandia, Tallinn 20.30
Törökország-Andorra, Kayseri 21.00

A csoport állása:
1. Hollandia 6 6 - - 20- 2 18 pont
2. Magyarország 6 3 2 1 13- 8 11
3. Románia 6 3 1 2 10-10 10
4. Törökország 6 2 1 3 7- 7 7
5. Észtország 6 2 - 4 3- 9 6
6. Andorra 6 - - 6 0-17 0

E csoport:
Norvégia-Ciprus, Oslo 19.00
Svájc-Izland, Bern 20.30
Szlovénia-Albánia, Ljubljana 20.30
A csoport állása: 1. Svájc 14 pont/6 mérkőzés, 2. Albánia 10/6, 3. Izland 9/6, 4. Norvégia 8/6, 5. Szlovénia 6/6, 6. Ciprus 4/6

F csoport:
Oroszország-Luxemburg, Kazany 17.00
Észak-Írország - Portugália, Belfast 20.45
szombat:
Izrael-Azerbajdzsán, Ramat Gan 20.45
A csoport állása: 1. Portugália 14 pont/7 mérkőzés, 2. Oroszország 12/6, 3. Izrael 11/6, 4. Észak-Írország 6/6, 5. Azerbajdzsán 4/7, 6. Luxemburg 3/6

G csoport:
Bosznia-Hercegovina - Szlovákia, Zenica 15.00
Lettország-Litvánia, Riga 20.10
Liechtenstein-Görögország, Vaduz 20.45
A csoport állása: 1. Bosznia-Hercegovina 16 pont/6 mérkőzés, 2. Görögország 13/6, 3. Szlovákia 9/6, 4. Litvánia 5/6, 5. Lettország 4/6, 6. Liechtenstein 2/6

H csoport:
Ukrajna-San Marino, Lviv 20.00
Lengyelország-Montenegró, Varsó 20.45
Anglia-Moldova, London 21.00
A csoport állása: 1. Montenegró 14 pont/7 mérkőzés, 2. Anglia 12/6, 3. Ukrajna 11/6, 4. Lengyelország 9/6, 5. Moldova 5/7, 6. San Marino 0/6

I csoport:
Grúzia-Franciaország, Tbiliszi 20.15
Finnország-Spanyolország, Helsinki 20.30
A csoport állása: 1. Spanyolország 11 pont/5 mérkőzés, 2. Franciaország 10/5, 3. Finnország 6/5, 4. Grúzia 4/5 (3-7), 5. Fehéroroszország 4/6 (4-10)

Dél-amerikai vb-selejtező:
péntek:
Kolumbia-Ecuador, Barranquilla 22.30
szombat:
Paraguay-Bolívia, Asunción 0.30
Chile-Venezuela, Santiago de Chile 2.30
Peru-Uruguay, Lima 4.30
Az állás: 1. Argentína 26 pont/13 mérkőzés, 2. Kolumbia 23/12, 3. Ecuador 21/12 (17-12), 4. Chile 21/13 (21-21), 5. Uruguay 16/12 (18-21), 6. Venezuela 16/13 (10-14), 7. Peru 14/12, 8. Bolívia 10/13, 9. Paraguay 8/12
A dél-amerikai selejtezősorozat első négy helyezettje kijut a vb-re, míg az ötödik pótselejtezőt játszik az ázsiai selejtezősorozat ötödik helyezettjével.