bux:
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik

Kikapott a Real Madrid a spanyol bajnokságban - videóval

A Real Madrid 1-0-ra kikapott a Levante otthonában a spanyol élvonalban. A madridi futballistáknak ez a kis csapat a mumusa, a Mourinho-érában a három ottani vendégjátékon csak egy pontot szereztek a fehérek.

A Levante tavaly a bajnokságban otthon 0-0-t ért a Madrid ellen, a kupában 2-0-ra nyert, igaz, előtte a Bernabéuban 8-0-ra kikapott.

Most az első 39 percben a Madrid dominált, de aztán Sami Khedira megkapta a második sárga lapját, s emiatt a folytatásban a vendégek tíz emberrel játszottak.

José Mourinho a mérkőzés után jogosnak nevezte a kiállítást, Khedirát hibáztatta részben a vereségért. Meg a játékvezetőt, aki szerinte - s a felvételek szerint - nem adott meg egy jogos büntetőt a Real Madridnak, Iborra kezezése miatt. Mourinho szerint a büntető egyben a második sárga lapját is "okozta" volna a Levante középpályásának, s 10 a 10 ellen más lett volna a találkozó további képe.

José Mourinho talán túl könnyedén vette a találkozót, Cristiano Ronaldo, Mesut Özil és Gonzalo Higuaín csak a második félidőre álltak be. A találkozó egyetlen gólját a 67. percben szerezte Arouna Koné.