bux:
0
2024. március 29. péntek Auguszta

Női kézilabda Eb-selejtező - Háromgólos magyar siker Lengyelországban

A magyar női kézilabda-válogatott három góllal győzött a lengyelek vendégeként az Európa-bajnoki selejtezősorozat 3. fordulójában. Ez volt a debütáló mérkőzése az Elek Gábor, Ambros Martín szövetségi kapitányi kettősnek.

Sikerével a magyar együttes továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezeti a csoportot, s óriási lépést tett a kijutás felé.

Női Eb-selejtező, 5. csoport:
3. forduló:
Lengyelország-Magyarország 24-27 (13-13)

A lengyelek december 14-én, a dániai vb herningi nyolcaddöntőjében 24-23-ra legyőzték a magyarokat, akik többek között emiatt nem vehetnek részt a riói ötkarikás játékokon. Németh András kapitány a kudarc után lemondott, utódjául az FTC és a Győr vezetőedzőit választották meg.

Az Eb-selejtezőben a lengyelek és a magyarok eddig megnyerték két-két mérkőzésüket, és kiemelkednek a csoportból.

A koszalini mérkőzés hazai góllal kezdődött, ezt követően megszakítás nélkül négyszer talált be a magyar együttes, amely kézben tartotta a találkozót a korai szakaszban. A 15. percben már öt góllal is vezetett a vendég gárda (4-9), amelyet megfogott két egymást követő kiállítás, így a lengyelek 20 perc elteltével egyenlítettek (9-9). A hazai felzárkózást magyar időkérés, illetve a felnőtt válogatottban első alkalommal betaláló Lukács Viktória gólja akasztotta meg. Két gólnál többel azonban a játékrész végéig sem sikerült elhúzni, sőt, a szünetre ismét kiegyenlítettek a lengyelek (13-13).

A térfélcserét követően fokozatosan lépett el ellenfelétől a magyar csapat, amely a 39. percben már ismét öt góllal vezetett (16-21). Bár hat perc alatt újra két gólra zárkóztak a házigazdák, ennél közelebb nem engedte őket Elek Gábor és Ambros Martín együttese, sőt: öt perccel a vége előtt újra négygólos előnyre tett szert (22-26), amely elégnek bizonyult a mérkőzés megnyeréséhez.

A nap másik mérkőzésén:
Finnország-Szlovákia 15-29 (8-15)

Az állás:
1. Magyarország 6 pont, 2. Lengyelország 4, 3. Szlovákia 2, 4. Finnország 0

A csoport első két helyezettje, valamint a hét selejtezőcsoport legjobb harmadikja vehet részt a december 4-18. között sorra kerülő svédországi Európa-bajnokságon.

„Ne bántsuk már tanulással a gyereket” – pszichológus a tavaszi szünetről

Játék a szabadban, sok mozgás, esténként társasjáték, ébredés csörgőóra nélkül, nyugodt reggelik és lazább időbeosztás – ezt javasolja a szülőknek a tavaszi szünet idejére a gyermekpszichológus. Gyarmati Éva szerint a tananyag pótlásának nem ez az ideje, a tankönyvek csak a szünet utolsó délutánján kerüljenek elő.