eur:
392.82
usd:
366.69
bux:
66129.26
2024. április 25. csütörtök Márk
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (k), Szalay-Bobrovniczky Kristóf londoni magyar nagykövet és Kátai-Nagy Krisztina főkonzul Magyarország új főkonzulátusának megnyitóján a nagy-britanniai Manchesterben 2018. december 13-án.
Nyitókép: MTI/KKM/Kovács Márton

Magyar főkonzulátus nyílt Manchesterben

Főkonzulátust adott át Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön a nagy-britanniai Manchesterben.

Az ünnepségen mondott beszédében a tárcavezető kiemelte: az új külképviselet elsősorban a Nagy-Britanniában tanuló és dolgozó, illetve odalátogató magyar állampolgárok érdekeinek és jogainak védelmét fogja szolgálni.

Szijjártó Péter hangsúlyozta: Nagy-Britannia szövetségese és barátja Magyarországnak, ezért sajnálják kilépését az Európai Unióból, de tiszteletben tartják a britek döntését.

A Brexittel az EU sokat veszít, de Magyarország mindent megtesz, hogy a lehető legszorosabb maradjon az együttműködés Nagy-Britanniával - emlékeztetett.

Úgy vélte, sok minden köti össze a két országot, hiszen mindkét nemzet büszke a történelmére, hagyományaira és örökségére, valamint a józan ész talaján álló válaszokat adnak az Európát érő kihívásaira.

A külügyminiszter kitért rá: Magyarország fontos partnerként tekint Nagy-Britanniára. 2016-ban Nagy-Britannia a 6. legnagyobb tőkebefektető volt Magyarországon, továbbá a 2016-os adatok alapján 750 brit vállalat csaknem 60 ezer embert foglalkoztatott Magyarországon.

Felidézte: Észak-Anglia mindig is Magyarország, a magyar emberek mellett állt. Több tízezer manchesteri tüntetett a magyar szabadságharc mellett, és Kossuth Lajos 1851-ben itt tett látogatása emlékét Manchesterben emléktábla is őrzi - közölte.

Megjegyezte: Nagy-Britannia emellett több tízezer ötvenhatos magyart fogadott be.

A tárcavezető elmondta: Észak-Angliában 70 ezer magyar tanul, dolgozik, a manchesteri régióban 30 ezer, a városban pedig 10 ezer.

Hosszú ideig az itt élőknek Londonba kellett menni ügyintézésre, de ez most megváltozik - mutatott rá.

Úgy látja, a most átadott főkonzulátus hozzájárul a Manchesterben és környékén élő magyar munkavállalók és diákok gördülékeny ügyintézéséhez, közösségi életének fejlesztéséhez.

Arról is beszámolt, hogy a konzuli szolgáltatások főpróbájaként a legutóbbi parlamenti választáson csaknem 1500 magyar adta le voksát itt.

Az eseményen Szijjártó Péter a Magyar Érdemrend tiszti keresztje kitüntetést adta át Zsigmond András volt tiszteletbeli konzulnak az elmúlt 25 évben végzett munkájáért, amellyel hatékonyan működött közre az Észak-Angliában élő magyar állampolgárok konzuli ügyeinek intézésében.

Címlapról ajánljuk
Okok, amelyek a magasba emelték, aztán a földhöz csapták Szoboszlai Dominik Liverpoolját

Okok, amelyek a magasba emelték, aztán a földhöz csapták Szoboszlai Dominik Liverpoolját

A Liverpool – különösen fájó ez a Vörösök híveinek – éppen a városi rivális Everton elleni vereséggel, szerdán szinte minden esélyét elveszítette a győzelemre az Arsenallal és a Manchester Cityvel vívott hármas harcban. Az Ágyúsok előnye három pont négy fordulóval a zárás előtt, ami a jobb gólkülönbség miatt valójában négy. A City két mérkőzéssel kevesebbet játszott náluk, de a vesztett pontokat tekintve az előnye öt pont Szoboszlai Dominik csapatával szemben.

Döntött a kormány: három kérdésben is módosítják az alaptörvényt

Megszűnik az igazságügyi miniszteri ellenjegyzés a kegyelmi ügyekben, viszont kiskorúkat érintő ügyekben nem lehet majd kegyelmet adni – jelentette be a Kormányinfón Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter. Két további kérdésben is módosul az alaptörvény. Május 8-én Budapestre látogat a kínai elnök.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.25. csütörtök, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Ha Ukrajna élni akar, harcolnia kell – De mire lesz elég az amerikai segélycsomag?

Ha Ukrajna élni akar, harcolnia kell – De mire lesz elég az amerikai segélycsomag?

Több hónap huzavona után az Egyesült Államok törvényhozása megszavazta, Joe Biden elnök pedig mára virradóra aláírta azt a törvényt, amely az eddigi legnagyobb, összesen 61 milliárd dolláros katonai segélycsomagot biztosítja Ukrajna számára. A támogatás mérete példa nélküli, az viszont nagy kérdés, hogy mire lesz elég. Képesek lehetnek-e az ukránok visszafoglalni az oroszok által megszállt területeket, vagy csupán a védelmi képességeik lesznek erősebbek? Kell-e tartani eszkalációtól az új fegyverek miatt, és mi lehet Oroszország jelenlegi, valós célja a háborúban? Továbbá milyen keretben érdemes értelmezni az eseményeket, tényleg a Nyugat sorsa dőlhet el Kelet-Ukrajnában vagy csupán szláv belharcról van szó? Egyebek mellett ezekről a témákról kérdeztük Kaiser Ferencet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Nemzetközi Biztonsági Tanulmányok Tanszékének docensét az Ukrajnának megszavazott amerikai katonai segély apropóján.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. április 25. 17:02
×
×
×
×