eur:
386.98
usd:
356.05
bux:
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik

A Ferencváros szétlövéses csíkszeredai vereségével zárult a középszakasz

Három gólos vezetést buktak el.

Az éllovas Ferencváros szétlövéssel kikapott Csíkszeredán a jégkorong Erste Liga középszakaszának utolsó mérkőzésén.

Az erdélyi együttes a 26. percben már 3-0-ra vezetett, ám a fokozatosan zárkózó, az utolsó percben már kapuslehozatallal próbálkozó zöld-fehérek hosszabbításra mentették a találkozót. Ebben gól nem esett, a rávezetésekben pedig a hazaiak bizonyultak jobbnak, ezzel megszerezték a pályaelőnyt jelentő negyedik helyet a rivális Brassót megelőzve.

A negyeddöntőnek a felsőház öt együttese automatikusan tagja, hozzájuk csatlakozik az alsóház első három csapata, a Fehérvári Titánok, a Gyergyói HK és az EV Vienna Capitals II.

A sorozat hétfői sajtótájékoztatóján a felsőház első három helyezettje választ ellenfelet az 5-8. közül.

SC Csíkszereda (román) - FTC-Telekom 5-4 (2-0, 1-1, 1-3, 0-0, 1-0) szétlövéssel

Pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmények rangsoroltak.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Kísérteties módon pontosan 200 évvel ezelőtt történt olyan legutóbb, hogy sem a legtöbb választó szavazatát, sem az elektori kollégiumban legtöbb voksot begyűjtő jelöltből lett amerikai elnök. Logikus módon azt hihetnénk elsőre, hogy a "szabadság földjén" az elnökválasztás olyan szimplán működik, hogy az a jelölt arat győzelmet, akire a legtöbben adják le szavazatukat, ez azonban távolról sem így van: a döntés a tagállami delegáltakból álló elektori kollégium kezében van. Az pedig tovább bonyolítja a helyzetet, hogy ha az elektorok között nem szerez egyik jelölt sem többséget, vagy döntetlen alakul ki, akkor borul az egész rendszer, és a legvégén akár a nép akaratával szöges ellentétben lévő eredmény is születhet. Ahogy 1824-ben, ez a demokratikusságát nézve megkérdőjelezhető lehetőség idén is fennáll; sőt még az is előfordulhat, hogy nem Donald Trump és nem is Joe Biden lesz az Egyesült Államok következő elnöke. Mindez kétség kívül óriási alkotmányos válságot szülne, de, hogy miért is lehetséges egyáltalán, most kiderül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×