eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria

Parlament előtt a kéményseprők ügye

Benyújtotta a kormány a kéményseprésről szóló új törvényre vonatkozó javaslatát, amelynek értelmében a katasztrófavédelemhez kerülhet a lakossági kéményseprési közszolgáltatás.

Pintér Sándor belügyminiszter az Országgyűlésnek benyújtott törvényjavaslatot azzal indokolta, hogy a kéményseprő-ipari közszolgáltatásban jelentkező zavarok "bizonytalanságot okoznak" az ellátásban, ami tűz- és életveszélyes, ezért a jelenlegi rendszer nem tartható fenn.

A jövőben ezért biztosíthatja a hivatásos katasztrófavédelmi szerv a kéményseprési szolgáltatást a jelenlegi önkormányzati cégek helyett.

A kéményseprőket tömörítő szakmai szervezetek nemrég országos egyeztetést tartottak a módosításról, majd közölték: mielőbb választ várnak arra, hogy a katasztrófavédelem továbbfoglalkoztatja-e a jelenlegi alkalmazottakat, a Liga Szakszervezetek szerint ugyanis 1500 kéményseprőt teljes létbizonytalanságba sodorhat a változtatás.

A tervezet azonban csak 1350 kéményseprői és adminisztratív dolgozói státusz létrehozásával számol a katasztrófavédelemnél. Emellett a dokumentum hangsúlyozza, hogy a kormányzat a lakossági kéményseprő-ipari ellátást ingyenessé akarja tenni.

Az előterjesztés értelmében a hatályban lévő kéményseprő-ipari közszolgáltatási szerződések 2016. január 1-jén szűnnek meg.

Hanganyag: Sigmond Árpád

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Meglepő eredményei lettek a nagy légkonditesztnek

A Tudatos Vásárlók Egyesülete nemzetközi együttműködésben 57, Magyarországon is megvásárolható klímaberendezést tesztelt. Az eredményekről Dénes Júlia, az egyesület munkatársa beszélt az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Évtizedes trendet fordított meg a koronavírus-válság

Évtizedes trendet fordított meg a koronavírus-válság

A Covid okozta demográfiai hatások világszerte a felnőttkori halálozás növekedését és a várható élettartam csökkenését váltották ki – állapította meg a neves brit orvosi folyóiratban, a Lancetben pár hete megjelent globális betegségteher-tanulmány (Global Burden of Diseases Study 2021), amely az 1950 és 2021 közötti időszak globális demográfiai változásait, beleértve a Covid-járvány 2020–2021-es időszakának hatásait elemezte.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×