eur:
392.76
usd:
365.49
bux:
66550.85
2024. április 26. péntek Ervin

Így spórol idén Gerendai Károly

A teljes büdzsé tíz százalékát kellett megtakarítania a Sziget szervezőinek az idén, emiatt több színpad hiányzik majd a fesztiválról - mondta Gerendai Károly főszervező az InfoRádió Aréna című műsorában.

300 millió forinttal kevesebb a költségvetése idén a Sziget fesztiválnak, emiatt több korábbi koncerthelyszínt hiába keresnek majd a látogatók - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Gerendai Károly, aki hozzátette: idén nem lesz a heavy metalnak önálló nagyszínpada, nem lesz Medúza sátor, amely a kortárs elektronikus zenének volt a helyszíne, és hiányozni fog a tavaly újításnak számított Európa színpad is.

Ez technikai spórolás, de a programköltségben is jelentkezik. Ezek önmagukban több tízmilliós tételeket tesznek ki, így jelentős összeget lehet megspórolni - emelte ki a fesztivál főszervezője.

Más területen is spórolásra kényszerül a Sziget: versenyhelyzetet kellett teremteni a szolgáltatók között, és több beszállítótól kedvezményesebb árakat kértek.

Gerendai Károly szerint a teljes büdzsé tíz százalékát kitevő megtakarítás a fesztivál színvonalán nem látszik majd.

Az Aréna teljes adását meghallgathatja, ha ide kattint.

Hanganyag: Ignáth Márk

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.26. péntek, 18:00
Balczó Barnabás
a Magyar Posta vezérigazgatója
Szécsényi Bálint: már nem a 10-12 százalékos hozam a normalitás, hanem a 6-7 százalék

Szécsényi Bálint: már nem a 10-12 százalékos hozam a normalitás, hanem a 6-7 százalék

A befektetők hozzászoknak akár egy alacsony, akár egy magas kamatszinthez, miközben a piaci körülmények már megváltoztak. Amire pedig megszokják a megváltozott (jelen esetben magasabb) kamatszintet, akkor az már nem elérhető számukra. Korábban azzal kellett küzdeni, hogy mindenki fektesse be a pénzét, ne hagyja parlagon, most pedig arról kell meggyőzni a befektetőket, hogy nem a 10-12 százalék a normalitás, hanem a 6-7 százalék, mondta el a Portfolio-nak Szécsényi Bálint. Az Equilor elnök-vezérigazgatójával a megváltozott befektetési környezetről, a mesterséges intelligencia, a forintgyengülés és az infláció hatásairól, és a hazai befektetési szolgáltatók közötti versenyről is beszélgettünk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×