Okosrádió

Meghallgatom Élő adás

Hajdu Szabolcs filmje nyerte az Arany Orsót

Okosrádió

Meghallgatom Élő adás
  • Legfrissebb hírek
  • Közlekedési hírek
  • Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
A Bibliothéque Pascalnak, Hajdu Szabolcs filmjének ítélték a 41. Magyar Filmszemle fődíját, az Arany Orsót. A legjobb rendezőnek járó elismerést megosztva Dyga Zsombor (Köntörfalak) és Pejó Róbert (Látogatás) kapta.

A díjazottak teljes listája:

Nagyjátékfilmes kategória

Arany Orsó-díj: Hajdu Szabolcs: Bibliothéque Pascal

Moziverzum-díj: Vágvölgyi B. András: Kolorádó Kid

Rendezői díj: (megosztva)
Dyga Zsombor (Köntörfalak)
Pejó Róbert (Látogatás)

Operatőri díj:
Nagy András (Bibliothéque Pascal)

Gene Moskowitz-díj:
Hajdu Szabolcs: Bibliothéque Pascal

Produceri díj:
Pusztai Ferenc (Team Building és Czukor Show)

Simó Sándor elsőfilmes díj:
Almási Réka: Team Building

Színészi különdíj:
Tóth Sándor (Vespa)

Legjobb női alakítás:
Kerekes Éva Vica (Ki/Be Tawaret)

Legjobb férfi alakítás:
Elek Ferenc (Köntörfalak)

Legjobb forgatókönyv:
Pacskovszky József (A vágyakozás napjai)

Legjobb eredeti filmzene:
Kardos Dániel, Balogh Rudolf (Vespa)

Legjobb látvány, díszlettervezés díja:
Banovich Tamás (Kolorádó Kid)

Arany Olló-díj:
Czakó Judit (Köntörfalak)

Arany Mikrofon-díj:
Kőporossy János (A vágyakozás napjai)

Kisjátékfilmes kategória

Legjobb kisjátékfilm:
Szimler Bálint: Itt vagyok

Legjobb kísérleti film:
Magyarósi Éva: Léna

Rendező-operatőri díj
:
Nemes Jeles László, Várkonyi Tímea (rendező) és Erdély Mátyás (operatőr): Az úr elköszön

A zsűri elismerő oklevele:
Nagy Dénes: Riport
Császi Ádám: Ünnep
Breier Ádám: Cathrine magánélete

Dokumentumfilmes kategória

Dokumentum kategória fődíja, az Ember Judit-díj (megosztva):
Csáki László: Bádogváros
Almási Tamás: Puskás Hungary

Az MMK és a Duna TV közös díja, a Duna-díj
(megosztva):
Szőczi Árpád: Drakula árnyéka - a romániai forradalom kitörésének valódi története
Zámborszki Ákos: Utolsó előadás

Schiffer Pál rendezői díj:
Gulyás Gyula: Idézés

Kategória-különdíj
(megosztva):
Nagy István: Sorsod Borsod
Kiss Anna: Házi paradicsom

Elismerő oklevél:
Szederkényi Júlia: Barlang

Tudományos-ismeretterjesztő kategória

Legjobb tudományos-ismeretterjesztő film:
Sári Zsuzsa: Egy világfi Szegeden - Szentgyörgyi Albert szegedi éveiről

Kollányi Ágoston rendezői díj:
Pálfi Szabolcs: Ketten egy fészekben

Legjobb operatőr:
Tóth Zsolt Marcell: Bence + a többi jómadár

Tévéfilmes kategória

A legjobb tévéfilm fődíja:
Mátyássy Áron: Átok

Zsurzs Éva-díj
:
Mundruczó Kornél: A Nibelung-lakópark

Különdíj:
Szalay Kriszta: És a nyolcadik napon

Filmplakát-díj
:
Szakmai díj: Apaföld című film plakátja (tervező: Gál Krisztián, a Leon Design kreatív igazgatója)
Közönségdíj: Utolsó idők című film plakátja (tervező: Kenczler Márton)

Art Mozi Egyesület díja
:
Almási Tamás: Puskás Hungary

Mozisok Országos Szövetségének díja, a Petróczy Sándor-díj: (2009 legnézettebb mozifilmje)
Herendi Gábor: Valami Amerika 2.

Az Országos Diákzsűri Zöld Holló díja:
Hajdu Szabolcs: Bibliothéque Pascal

A Film.hu internetes közönségszavazásának díja:
Dyga Zsombor: Köntörfalak