• Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
Talmácsi Gábor a 11. helyen ért célba a 125 köbcentisek között a gyorsasági motoros világbajnokság katari futamán. Tóth Imre nem ért célba. Győzött a spanyol Bautista.

A hatodikként rajtoló Talmácsi jól indult, néhány kanyaron át az ötödik helyen haladt, de ezután látványosan lelassult riválisaihoz képest és néhány kör alatt egészen a 13. helyig csúszott vissza.

A tavaly bronzérmes magyar pilóta később sem tudott érdemben javítani, igaz, egy kiesésnek és az utolsó körben bemutatott előzésnek köszönhetően a 11. helyet meg tudta szerezni.

Tóth Imrének már verseny elején műszaki gondjai voltak, így esélye sem volt a célba érésre.

A viadalt a nyitófutamon is parádézó spanyol Alvaro Bautista nyerte óriási fölénnyel. A második helyet Talmácsi tavalyi csapattársa, a finn Mika Kallio szerezte meg, miután a célegyenesben megelőzte a szintén spanyol Sergio Gadeát.