• Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
A címvédő spanyol Rafael Nadal - 3 óra 49 perc alatt - 6:2, 6:7, 6:3, 7:6-ra legyőzte a világelső Roger Federert a Monte-Carlóban rendezett, 2,85 millió euró összdíjazású salakpályás férfi tenisztorna döntőjében.

A mérkőzés rendkívül magas színvonalon zajlott, többségében Federer irányított, de a címvédő Nadal alapvonalon szinte mindent elért, és ezzel kizökkentette a ritmusból a svájcit.

A negyedik, egyben utolsó felvonásban az ibériai teniszező már 3:0-ra vezetett, ám ellenfelének pazar játékkal sikerült kiegyenlítenie, a rövidítést aztán - és ezzel a meccset - mégis Nadal nyerte.

A viadal a Mestersorozat harmadik állomása volt, az első kettőn Federer diadalmaskodott.

A spanyol játékos, aki sorozatban 42. meccsét nyerte salakpályán, ezzel már 4:1-re vezet a svájci ellen a kettejük párharcában.

Federer az idén két meccset vesztett el, mindkétszer Nadaltól kapott ki.