Okosrádió

Meghallgatom Élő adás

A Kozák, Szabó duó nyert K-2 500 m-en

Okosrádió

Meghallgatom Élő adás
  • Legfrissebb hírek
  • Közlekedési hírek
  • Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
A Kozák Danuta, Szabó Gabriella duó nyerte a női kajakkettesek szombati 500 m-es versenyét a kajak-kenusok idei országos bajnokságán, a szegedi Garantiqa Kupán, amely több számban - ebben is - válogató az év fő eseményére, a kanadai Dartmouth-ban augusztus 13. és 16. között sorra kerülő világbajnokságra.

Így a fiatal, négyesben pekingi ezüstérmes kettős, amely a június végi, brandenburgi Európa-bajnokságon is diadalmaskodott ebben a számban, a vb-n is rajthoz állhat. Ebben a számban - bár szerepel az olimpia műsorán - azért volt szükség újabb válogatóra, mert az első fordulóban győztes Kovács Katalin, Janics Natasa egység előbbi egyesbeli érdekeltsége miatt lemondott az indulás jogáról.

A többi 500 m-es verseny nem volt válogató, ennek megfelelően a már biztos csapattagok közül sokán kihagyták az újabb megmérettetést. A kenusoknál nem indult el például Vajda Attila, a női kajak egyeseknél pedig mindössze négy résztvevője volt a döntőnek.

A válogató szempontjából ezzel véget ért az ob, amely délután 16 órától a világbajnokság műsorán jövőre már szereplő 5000 m-es versenyekkel zárul.

Azokban a négyesekben, amelyekben még nincs meg a vb-összeállítás, Storcz Botond szövetségi kapitány hétfőre ígéri a csapathirdetést. Eredmények:

500 m:

Férfiak:
K-1:
1. Kökény Roland (Domino Honvéd) 1:40.070 p
2. Bozsik Gábor (Démász-Szeged) 1:40.172
3. Benkő Zoltán (Graboplast Győri VSE) 1:40.580
K-2:
1. Kökény, Dobos András (Domino Honvéd) 1:30.863
2. Molnár Péter, Kadler Viktor (Tiszaújváros, Graboplast Győri VSE) 1:32.873
3. Csamangó Attila, Gyökös Lajos (Démász-Szeged) 1:33.641
K-4:
1. Bozsik G., Boros G., Gyökös, Sík (Démász-Szeged, Atomerőmű SE) 1:21.726
2. Démász-Szeged (Palásthy, Bodor, Kovács, Tóth) 1:22.506
3. Boros A., Molnár, Kadler, Benkő (Tiszaújváros, Graboplast Győri VSE) 1:23.940
C-1:
1. Volein Viktor (Csepel) 1:50.552
2. Korisánszky Péter Dániel (Csepel) 1:50.876
3. Vasbányai Henrik (BKV Előre) 1:51.056
C-2:
1. Varga Dávid, Széles Gábor (MTK-Erzsébetváros, Graboplast Győri VSE) 1:43.865
2. Horváth Gergely, Kiss Tamás (Csepel) 1:45.323
3. Vincze Dániel, Szabó Gergely Attila (Csepel) 1:50.237
C-4:
1. Bozsik A., Horváth Gá., Sarudi, Balázs (BSE-ESMA, Démász-Szeged, Mezőgép) 1:36.010
2. Varga, Pulai, Foltán, Lakatos (MTK-Erzsébetváros, Domino Honvéd)1:37.546
3. Csepel (Vincze, Horváth Ge., Szabó, Fekete) 1:42.994

Nők:
K-1:
1. Lakner Zita (MTK-Erzsébetváros) 2:02.391
2. Szeltner Ivett (Velencei-tavi VSN) 2:04.647
3. Lőrincz Vanda (Diósgyőri KKC) 2:09.531
K-2:
1. Kozák Danuta, Szabó Gabriella (Domino Honvéd) 1:38.380
2. Paksy Tímea, Fazekas Krisztina (MTK-Erzsébetváros) 1:39.544
3. Medveczky Erika, Benedek Dalma (MTK-Erzsébetváros) 1:42.316
K-4:
1. Graboplast Győri VSE (Horváth, Kollár J., Hudák, Kollár Zs.) 1:43.457
2. KSI (Heitner, Baráth, Szaniszló, Kürti) 1:45.953
3. Graboplast Győri VSE (Marth, Neumann, Bedőcs, Varga) 1:46.217