Okosrádió

Meghallgatom Élő adás

Megnevezték az év legjobbjait a sportszövetségek

Okosrádió

Meghallgatom Élő adás
  • Legfrissebb hírek
  • Közlekedési hírek
  • Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai.

Az abszolút csúcstartó a voksolás történetében Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között. Az idei győztesek közül kiemelkedik 14. sikerével a sakkozó Polgár Judit, valamint a sífutó Tagscherer Zoltán, aki 12. alkalommal végzett az élen. Különlegesség, hogy a röplabdázó Kántor Sándor - aki nyolcadszor nyert - ezúttal már játékos-edzőként és egyben szövetségi kapitányként bizonyult a legjobbnak. A tavalyi elsők közül 48 sportoló védte meg címét.

A legjobbak névsora annak jelölésével, ki hányadszor végzett az élen:

Asztalitenisz:
Jakab János (Lombard AC) 3.
Tóth Krisztina (Kroppach) 11.

Autósport:
Michelisz Norbert (Zengő Motorsport Kft.) 1.
Walterné Dancsó Andrienn (Főnix Motorsport) 2.

Atlétika:
Pars Krisztián (Dobó SE) 3.
Papp Krisztina (UTE) 2.

Baseball/Softball:
Lupták Péter (Óbuda Brick Factory) 2.
Balatoni Krisztina (Hungarian Astros) 6.

Birkózás:
Kiss Balázs (BVSC) 1.
Sastin Mariann (Csepel) 5.

Bridzs:
Ferenciné dr. Réti Zsuzsanna (Tordasi Bridzs Egyesület) 1.
dr. Winkler Gábor (XII. Kerületi Önkörmányzat Hegyvidék SE) 4.

Búvársport:
Kanyó Dénes (Szegedi Muréna Úszó és Búvárklub, uszonyos) 2.
Károlyi Csilla (EDP SE Orosháza, uszonyos) 1.
Balázs Péter (Amphora Búvárklub, Budapest, tájékozódási) 7.
Bognár Bernadett (DVCSH UBSE, Dunaújváros, tájékozódási) 2.
Pusztai Máté (Piranha Vízihoki Egyesület, Pécs, víz alatti hoki) 1.
Szeli István (UWR Tiszavirág SE, Budapest, víz alatti rögbi) 1.

Curling:
Nagy György (Westbay SC) 6.
Szekeres Ildikó (Westbay SC) 6.

Cselgáncs:
Ungvári Miklós (Erzsébetvárosi MTK) 3.
Mészáros Anett (BHSE) 2.

Darts:
Bezzeg Nándor (Gilde Darts Club) 4.
Kiss Viktória (Sport Darts Club) 2.

Erőemelés:
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE, fekvenyomás) 3.
Petróczki Magdolna (Body Power SE Kiskunmajsa, erőemelés) 4.
Kovács Ferenc (Orosházi Toldi SE, fekvenyomás) 1.
Hadi Zoltán (Barcsi VSE, erőemelés) 1.

Evezés:
Varga Tamás (Démász Bajai Spartacus) 7.
Alliquander Anna (Danubius NHE) 3. és Hajdú Zsuzsanna (Csepel EK) 2.

Fallabda:
Krajcsák Márk (Pro Squash Akadémia-Griff) 7.
Kecse-Nagy Helga (Tisza Szeged SE) 2.

Golf:
ifj. Tóth János (Budapest Highland Golf Club) 4.
Szurovszky Zsuzsa (Pannonia Golf and Country Club) 1.

Görkorcsolya:
Molnár Márk (Szombathelyi Korcsolyázó Diáksport Egyesület) 1.
Kollár Anna (Szombathelyi Korcsolyázó Diáksport Egyesület) 1.

Hosszútávúszás:
Kovács Rita (Nyíregyházi TKSE) 3.
Gercsák Csaba (A Jövő SC-Veolia) 3.

Jégkorong:
Palkovics Krisztián (SAPA Fehérvár AV19) 5.
Huszák Alexandra (UTE Marilyn) 1.
Lencsés Tamás (Győri ETO HC, inline) 1.

Kajak-kenu:
Vajda Attila (Démász Szegedi VE) 3.
Kovács Katalin (BHSE Domino Honvéd) 10.

Karate:
S. Kovács Ádám (Maccabi Vívó- és Atlétikai Klub) 7.
Szepesi Csenge (Kamikaze Kyokushin Karate Kai, Sopron) 1.

Kerékpár:
Kusztor Péter (Atlas Romer,s, országút) 1.
Király Mónika (Mosonmagyaróvár, országút) 3.
Ivanics Gergely (Betonexpressz 2000, pálya) 1.
Hazai Boglárka (BVSC, pálya) 1.
Tisza Zoltán (Betonexpressz 2000, terep) 1.
Benkó Barbara (Rothaus Cube, terep) 1.
Rozsenich Gábor (Soproni Autóklub BMX SE, BMX) 1.
Buruczki Szilárd (PCCC-Magellan-X-iont, hegyikerékpár) 1.
Benkó Barbara (Rothaus Cube, hegyikerékpár) 3.

Kézilabda:
Nagy László (FC Barcelona) 1.
Vérten Orsolya (Győri Audi ETO KC) 2.

Kick-box:
Dancsó Zoltán (Kondor és Sragnerr Controll SE, Szombathely) 1.
Dancsecs Bojána (Dinamica SE, Körmend) 2.

Korcsolya:
Sebestyén Júlia (műkorcsolya, TSC) 10.
Vardanjan Tigran (műkorcsolya, Jéghegy SC) 1.
Hoffmann Nóra, Makszim Zavozin (jégtánc, Piruett SE) 1.
Heidum Bernadett (rövidpályás gyorskorcsolya, Sportország SC) 1.
Knoch Viktor (rövidpályás gyorskorcsolya, PKSE) 2.
Valóczi Boglárka (gyorskorcsolya, MTK) 1.
Szöllősi Szabolcs (gyorskorcsolya, Jászberény SE) 5.
Team Passion (szinkronkorcsolya válogatott) 2.

Kosárlabda:
Lóránt Péter (Burgos) 1.
Fürész Emőke (Szeviép-Szeged) 1.
Labdarúgás:
Juhász Roland (RSC Anderlecht) 2.
Jakab Zsanett (MTK) 2.
Lódi Tamás (futsal, Duna Takarék ETO FC) 2.
Szekér Anita (futsal, Univerzum) 1.
Fekete Viktor (strandlabdarúgás, Goldwin Pluss) 1.

Lovassport:
Lázár Zoltán (fogathajtás) 4.

Motorsport:
Németh Balázs (Junior Motorsport Club/Balatonring Team, gyorsasági) 1.

Műugrás:
Gondos Flóra (Rugóláb Lendület Sportegyesület) 1.
Férfi versenyzőt nem jelölt a szövetség

Ökölvívás:
Káté Gyula (Únió Kispest) 3.
Ducza Anita (NYVSC) 2.

Öttusa:
Marosi Ádám (Bp. Honvéd) 1.
Gyenesei Leila (Alba Volán) 2.

Rögbi:
Gyurcsik Achilles 1.
Gyolcsos Mária 1.

Röplabda:
Kántor Sándor (Diamant-Kaposvár) 8.
Sándor Renáta (BSE-FCSM) 1.
Tóth II Gábor, Bagics Bence (strandröplabda) 2.
Dambendzet Nathalie, Józsa Zsuzsanna (strandröplabda) 2.

Sakk:
Almási Zoltán (Honvéd Auróra SE) 5.
Polgár Judit (Aquaprofit Nagykanizsai Tungsram SK) 14.

Sí:
Bene Márton (alpesi sí, Fullsport SE) 2.
Berecz Anna (alpesi sí, Fullsport SE) 4.
Tagscherer Zoltán (sífutás, Vasas SC) 12.
Viczián Vera (sífutás, Vasas SC) 2.
Gombos Károly (sílövészet, Gyöngyösi Zalka SE) 1.
Szöllősi Kitty (sílövészet, Miskolci Honvéd) 3.
Csukovics Ármin (síugrás, Latex Kőszegi SE) 1.

Sportlövészet:
Sidi Péter (Komáromi VLK) 6.
Biatovszki Míra (Szeged Városi Lövészklub) 1.

Súlyemelés:
Nagy Péter (Szegedi Lelkesedés SK) 1.
Magát Krisztina (BKV Előre) 2.

Szektorlabda:
Seremet Szilárd (Hírös ALSE, szektorlabda) 2.
Pákai György (Tiszavasvári SE, 12 érintéses) 1.

Szinkronúszás:

Fazekas Eperke (egyéni, SYNUS SC) 1.
Kovács Dorottya, Stumpf Kata (páros, BVSC) 1.

Szörf:
Koszti Gábor (Gradus Szörf Klub) 2.
Detre Dia (Kenese Marina-Port) 5.

Szumó:
Papp György (Esztergomi BSE) 1.
Dénes Mercédesz (Érdi Spartacus SE) 1.

Tájfutás:
Kovács Ádám (Egri Testedző Club) 3.
Makrai Éva (Zalaegerszegi Tájfutó Club) 4.

Teke:
Kakuk Levente (Szegedi TE) 4.
Drajkó Gabriella (BKV Előre) 2.

Tekvondó:
Tóth Balázs (Tájfun SE) 9.
Kotsis Edina (BHSE)) 4.

Tenisz:

Czink Melinda (Bp. Spartacus SE) 1.
Balázs Attila (Kiskastély SE) 1.

Tollaslabda:
Tóth Henrik (Hajdú Gabona Debreceni TC) 4.
Varga Orsolya (Hajdú Gabona Debreceni TC) 1.

Torna:

férfi szertorna: Berki Krisztián (UTE) 4.
női szertorna: Böczögő Dorina (TC Békéscsaba) 3.
rg: Vass Dóra (Garantiqua Óbuda-Kalász RG) 3.
aerobik: Roik Zsolt (Vasas) 2. és Lendvay Dóra (Budaörsi DSE) 1.
gumiasztal: Juhász Zsolt (UTE) 3. és Szabó Andrea (Szolnoki Honvéd) 3.
sportakrobatika: Meleg Dóra, Xue Andrea, Vincze Borbála (FTC, felnőtt trió) 2.

Triatlon:
Török Dániel (TVK Mali TK) 1.
Szabó Zita (DSC-DSI) 2.

Úszás:
Gyurta Dániel (A Jövő SC-Veolia) 2.
Hosszú Katinka (Bajai SVSC) 1.

Versenytánc:

Andrea Silvestri, Váradi Martina (latin) 2.
László Csaba, Mikes Anna (standard; tíztánc) 3.
Horváth Márk, Kis Katalin (akrobatikus rock and roll) 1.

Vitorlázás:
Vadnai Benjámin (Balatonfüredi Yacht Club) 1.
Karé Réka (Balatonfüredi Yacht Club) 1.

Vívás:
Decsi Tamás (Kertvárosi VK) 1.
Nagy Orsolya (BSE) 1.

Vízilabda:
Kiss Gergely (Primorac Kotor) 1.
Szűcs Gabriella (Dunaújvárosi Főiskola ELCO) 1.