Okosrádió

Meghallgatom Élő adás

Összejött egy halálcsoport a labdarúgó-Eb sorsolásán

Okosrádió

Meghallgatom Élő adás
  • Legfrissebb hírek
  • Közlekedési hírek
  • Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
A címvédő Spanyolország az olaszokkal, az írekkel és a horvátokkal került egy csoportba a jövő évi labdarúgó Európa-bajnokság kijevi sorsolásán.

Az A csoportban a társrendező Lengyelország mellé Görögország, Oroszország, Csehország került, míg a másik házigazda, Ukrajna Svédországgal, Franciaországgal és Angliával játszik majd.

A B csoportban Hollandia, Dánia, Németország és Portugália szerepel.

A nyitómeccset a lengyelek a 2004-ben aranyérmes görögökkel vívják június 8-án, Varsóban.

A csoportok első két helyezettje jut a negyeddöntőbe. A finálét július elsején, Kijevben rendezik. A menetrend:

A csoport: Lengyelország, Csehország, Görögország, Oroszország

június 8., péntek:
Lengyelország-Görögország 18 ó, Varsó
Oroszország-Csehország, 20:45 ó, Wroclaw
június 12., kedd:
Görögország-Csehország 18 ó, Wroclaw
Lengyelország-Oroszország 20:45, Varsó
június 16., szombat:
Görögország-Oroszország 20:45 ó, Varsó
Csehország-Lengyelország 20:45, Wroclaw

B csoport: Hollandia, Dánia, Portugália, Németország

június 9., szombat:
Hollandia-Dánia 18 ó, Harkiv
Németország-Portugália 20:45 ó, Lviv
június 13., szerda:
Dánia-Portugália 18 ó, Lviv
Hollandia-Németország, 20:45 ó, Harkiv
június 17., vasárnap:
Portugália-Hollandia 20:45 ó, Harkiv
Dánia-Németország 20:45 ó, Lviv

C csoport: Spanyolország, Írország, Horvátország, Olaszország

június 10., vasárnap:
Spanyolország-Olaszország 18 ó, Gdansk
Írország-Horvátország 20:45ó, Poznan
június 14., csütörtök:
Olaszország-Horvátország 18 ó, Poznan
Spanyolország-Írország 20:45, Gdansk
június 18., hétfő:
Horvátország-Spanyolország 20:45 ó, Gdansk
Olaszország-Írország 20:45 ó, Poznan

D csoport: Ukrajna, Franciaország, Svédország, Anglia

június 11., hétfő:
Franciaország-Anglia 18 ó, Donyeck
Ukrajna-Svédország 20:45 ó, Kijev
június 15., péntek:
Svédország-Anglia 18 ó, Kijev
Ukrajna-Franciaország 20:45 ó, Donyeck
június 19., kedd:
Svédország-Franciaország 20:45 ó, Kijev
Anglia-Ukrajna 20:45 ó, Donyeck

negyeddöntő:
június 21., csütörtök:
A csoport 1.-B csoport 2. 20:45 ó, Varsó
június 22., péntek:
B csoport 1.-A csoport 2. 20:45 ó, Gdansk
június 23., szombat:
C csoport 1.-D csoport 2. 20:45 ó, Donyeck
június 24., vasárnap:
D csoport 1.-C csoport 2. 20:45 ó, Kijev

elődöntő:
június 27., szerda:
A1/B2 győztese-C1/D2 győztese 20:45 ó, Donyeck
június 28., csütörtök:
B1/A2 győztese-D1/C2 győztese, 20:45 ó, Varsó

döntő:
július 1., vasárnap 20:45 ó, Kijev