Okosrádió

Meghallgatom Élő adás

Európa Liga: Juhászék holland, Megyeriék orosz ellenfelet kaptak

Okosrádió

Meghallgatom Élő adás
  • Legfrissebb hírek
  • Közlekedési hírek
  • Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
A Juhász Rolandot foglalkoztató belga Anderlecht a holland Alkmaarral, a kapus Megyeri Balázst a soraiban tudó görög Olimpiakosz pedig az orosz Rubin Kazannyal találkozik a labdarúgó Európa Ligában a legjobb 32 között.

A pénteki, nyoni sorsoláson a 16 közé jutásért a Bajnokok Ligájából kiesett Manchester City az EL-ben címvédő, portugál FC Portót, a BL-ből a csoportkör után szintén búcsúzott Manchester United pedig a holland Ajaxot kapta ellenfélnek.

A nyolcaddöntő párosítását is elkészítették, ennek megfelelően ha Juhászék továbbjutnak, akkor az Udinese-PAOK párharc győztesével találkoznak majd, Megyeriék következő ellenfele pedig a Salzburg-Metaliszt Harkiv összecsapás továbbjutója lehet.

Az első mérkőzéseket február 16-án, a visszavágókat egy héttel később rendezik.

Európa Liga, párosítás a 16 közé jutásért:
1. FC Porto (címvédő, portugál)-Manchester City (angol)
2. Ajax Amsterdam (holland)-Manchester United (angol)
3. Lokomotiv Moszkva (orosz)-Athletic Bilbao (spanyol)
4. Salzburg (osztrák)-Metaliszt Harkiv (ukrán)
5. Stoke City (angol)-Valencia (spanyol)
6. Rubin Kazany (orosz)-Olimpiakosz (görög)
7. AZ Alkmaar (holland)-Anderlecht (belga)
8. Lazio (olasz)-Atlético Madrid (spanyol)
9. Steaua Bucuresti (román)-Twente (holland)
10. Viktoria Plzen (cseh)-FC Schalke 04 (német)
11. Wisla Krakow (lengyel)-Standard Liége (belga)
12. SC Braga (portugál)-Besiktas (török)
13. Udinese (olasz)-PAOK (görög)
14. Trabzonspor (török)-PSV Eindhoven (holland)
15. Hannover 96 (német)-Club Brugge (belga)
16. Legia Warszawa (lengyel)-Sporting Lisboa (portugál)

Európa Liga, a nyolcaddöntő párosítása:
4. párharc győztese- 6. párharc győztese
16. párharc győztese- 1. párharc győztese
9. párharc győztese-10. párharc győztese
11. párharc győztese-15. párharc győztese
5. párharc győztese-14. párharc győztese
7. párharc győztese-13. párharc győztese
8. párharc győztese-12. párharc győztese
2. párharc győztese- 3. párharc győztese

A program:
16 közé jutásért, első mérkőzések: február 16.
16 közé jutásért, visszavágók: február 23.
nyolcaddöntő, első mérkőzések: március 8.
nyolcaddöntő, visszavágók: március 15.
negyeddöntő, első mérkőzések: március 29.
negyeddöntő, visszavágók: április 5.
elődöntő, első mérkőzések: április 19.
elődöntő, visszavágók: április 26.
döntő (Bukarest): május 9.