• Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
A Milan lett az olasz bajnoki forduló nyertese, miután az Udinese és a Juventus rangadója döntetlenre végződött. Nem nyert a Lazio sem. A jelek szerint magára talált az Inter. Az idény során a címvédő Milan először vezeti a tabellát teljes forduló után.

A piros-feketék még kedd este 2-0-ra verték a Cagliarit, egy öngóllal és Zlatan Ibrahimovic menetrendszerű találatával. Ibra 13 mérkőzésen 11 gólt szerzett eddig a bajnoki idényben. A Milan a legutóbbi három mérkőzését megnyerte Cagliariban.

A Juve nem tudott nyerni Udinében, a döntetlen ellenben azért nem rossz eredmény, a friuliaiak hét mérkőzésből álló hazai győzelmi sorozatát zárta le. A Juve veretlenül zárta a 2011-es őszt (ami egyelőre még nem a teljes félidény). A forduló egyébként az eredeti kiírás szerint az első lett volna, ám augusztusban, a játékosok sztrájkja miatt elhalasztották. Hektikus hangulatban ért véget a találkozó, a játékvezető Guidolint, az udinese edzőjét a 92. percben kiállította.

A Lazio meglepetésre ugyancsak 0-0-ra végzett, de a középcsapatnak is csak jóindulattal nevezhető Chievo ellenében. Még nagyobb meglepetés: a veronai vendégek nyerhettek volna, a mezőny legjobbja a Lazio kapusa, Albano Bizzarri volt. A római Sasok a negyedikek, de a legutóbbi öt fordulóban csak nyolc pontot szereztek a lehetséges 15-ből.

A Napoli ezúttal a szebbik arcát mutatta, miután 6-1-re kiütötte a forduló előtt vele azonos pontszámmal álló Genoát. Ha Cavaninak megy, megy a Napolinak is: az uruguayi két gólt szerzett, már kilenc gólnál jár a bajnoki idényben. Csak Denis és Ibra (11-11), valamint Di Natale (10) áll előtte a góllövőlistán, Klose ugyancsak kilencgólos.

A Lecce vezetett ugyan az Inter ellen a San Siróban, de aztán kapott egy négyest. Némi mentség, hogy a kapuban kénytelen volt újoncot avatni, Julio Sergio és Francesco Benassi sérülése miatt Ugo Gabrieli védett. Ugyanakkor a kapus egyik gólról sem tehetett. Az Interbe, hosszú sérülésből felépülve, visszatért Diego Forlan. A fekete-kék góljait Pazzini, Milito, Cambiasso és Alvarez szerezték.