• Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
Drámai küzdelemben a 120 perc alatt a győzelemért kevesebbet tevő, mégis csodálatra méltó Chelsea FC nyerte meg a Bajnokok Ligáját. Teljesült Roman Abramovics álma. Petr Cech a hosszabbításban egy, a szétlövésben két büntetőt védett ki. Mellette a nap hőse a fejes gólt szerző, majd az utolsó büntetőt értékesítő Didier Drogba volt.

A két csapat közül a Bayern München az előzetesen "ígért" összeállításban kezdett: Neuer - Lahn, Timoscsuk, Boateng, Contento - Schweinsteiger, Kroos - Robben, Müller, Ribéry - Gomez.

A Chelsea névsora egyetlen meglepetést rejtett, Michael Essien nem került be a kezdő csapatba, ellenben a nemzetközi kupameccseket tekintve újonc Ryan Bertrand igen. A 22 éves ballábas középpályás 2006 óta a Chelsea tagja, de egy ideig kölcsönjátékosként a Nottingham Forrestben is szerepelt. Az angol források megjegyezték, hogy a BL-ben Bertarnd az első játékos, aki a döntőben mutatkozott be a sorozatban. Mi írunk egyet a BEK-korszakból is: a magyar Kű Lajos 1978-ból, aki az FC Bruges mezét viselte a Liverpool elleni fináléban.

John Terry, Raúl Meireles, Braniszlav Ivanovics és Ramires távollétében az alábbiak kezdtek: Cech - Bosingwa, David Luiz, Cahill, Cole - Mikel, Lampard, Bertrand - Kalou, Drogba.

A Bayern mezőnyfölénnyel kezdte a mérkőzést, de helyzetig az első tíz percben nem jutott a bajor csapat. A Chelsea sportszerűen védekezett, az első szakasz egyetlen sárga lapját, kezezés miatt, Bastian Schweinsteiger kapta.

A 14. percben került először helyzetbe Mario Gomez, Franck Ribéry beadása után a kapu fölé csúsztatta a labdát.

A 20. perc hozta az első nagy lehetőséget, Arjen Roben elrúgta a labdát José Bosingwa lába között, a rövid sarokra. Petr Cech kézzel-lábbal védett.

A 29. percben David Luiz fölösleges szabálytalansága után szabadrúgást lőhetett a Bayern. Robben a sorfalba lőtte a labdát.

A 34. perc hozta a Chelsea első lehetőségét, Juan Mata18 méterről rúgott szabadrúgása után a labda a kapu fölé szállt.

A 36. percben Contento remek beadása után Thomas Müller 10 méterről  fél méterrel a jobb kapufa mellé lőtt.

A 42.percben Mario Gomez egy ügyes csel után 13 méterről fölé lőtt.

Gól nélküli állással ért véget az első félidő.

Bayern akciókkal és fölénnyel kezdődött a második játékrész. A Chelsea semmit sem kockáztat. Ha mégis nyerne, érdekes tartalmat kapna egyangol vélemény: "Abramovics kirúgott edzőket, mert nem volt látványos a csapata játéka. A BL-t meg ilyen antifutballal nyeri meg." Angol vélemény, de biztosan nem Chelsea-hívőtől.

Az 53. percben Franck Ribéry közelről bevette a Chelsea kapuját. Hiába ünnepelt, lesen állt.

Továbbra is a Bayern támad, Robben lövésébe Ashley Cole belevetődött.

A 72. percben hosszú percek mezőnyjátéka után Toni Kroos lövése akadt el ismét Ashley Cole-ban.

A 74. percben Contento középen az utolsó pillanatban mentett Drogba beadása után. Cserélt ezt követően a Chelsea: Bertrand helyére Florent Malouda állt be.

A 83. percben védelmi hibából szerezte meg a Bayern a vezetést. Thomas Müller a védelmen átszálló labdát a földre fejelte, onnan az a felső lécre, onnan meg a hálóba pattant. Bayern München-Chelsea 1-0

Azonnal reagált Roberto Di Matteo, Kalou helyére beküldte Fernando Torrest. Heynckes is váltott, Van Buytent küldte be a spanyol mellé. A gólszerző, a vb-gólkirály Thomas Müller helyére állt be.

A 88. percben csoda történt: Didier Drogba első világklasszis mozdulata a meccsen gólt ért. Juan Mata beadása után nyolc méterről a rövid felsőbe fejelte a labdát. Bayern München-Chelsea 1-1

A Chelsea erősített az utolsó néhány percben, többet birtokolta a labdát a Bayernnél (ez volt az első ilyen ötperces periódus a mérkőzésen), de maradt a döntetlen. Ez pedig azt jelentette, hogy hosszabbítás következett.

Az első 15 percet a Chelsea kezdte jobban, de aztán Didier Drogba csinált egy butaságot: a tiozenhatos sarkánál, belül, összerúgta Franck Ribéry lábát. A portugál Proneca büntetőt ítélt, igaza volt, de ítélhetett volna két perccel korábban Fernando Torres javára is egyet. Arjen Robben büntetőjét a balra vetődő Petr Cech megfogta!

Ez volt a hosszabbítás első felének kulcspillanata. Izgalmas, de helyzetek nélküli játékkal telt az idő.

A 107. percben Ivica Olic keresztbe passzolta a labdát a szinte üres kapu előtt, de Daniel Van Buyten nem érte el. Igazából ez vlt a 120 perc utolsó gólt ígérő lehetősége, a nagyon hektikus meccsen nem hozott döntést sem a rendes játékidő, sem a hosszabbítás. A Chelsea története második tBL-döntőjében is tizenegyes-párbajt rúgott.  A Bayern München az elődöntőben is büntetőkkel jutott túl a Real Madrid ellen, s most megint szétlövésre kényszerült. Manuel Neuer és Petr Cech, két tizenegyes-specialista kapuson volt a világ szeme.