Okosrádió

Meghallgatom Élő adás

Öt brit arany egyetlen napon

Okosrádió

Meghallgatom Élő adás
  • Legfrissebb hírek
  • Közlekedési hírek
  • Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
A britek öt aranyat szereztek egyetlen napon - hármat atlétikában -, s ezzel az éremtáblázaton biztos harmadikok a két óriás, az Egyesült Államok és Kína mögött. Két amerikai arannyal zárultak az úszóversenyek, a 32 számból 16 után az ő himnuszukat játszották el. Öt arany jutott ma az amerikaiaknak, négy pedig a kínaiaknak.

A londoni olimpia szombati győztesei:

ATLÉTIKA
férfi 20 km gyaloglás: Csen Ting (Kína)
férfi távolugrás: Greg Rutherford (Nagy-Britannia)
férfi 10000 m: Mohamed Farah (Nagy-Britannia)
női hétpróba: Jessica Ennis (Nagy-Britannia)
női diszkoszvetés: Sandra Perkovic (Horvátország)
női 100 m: Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jamaica)

EVEZÉS
férfi kormányos nélküli négyes: Nagy-Britannia (Alex Gregory, Pete Reed, Tom James, Andrew Triggs Hodge)
férfi könnyűsúlyú kétpár: Dánia (Mads Rasmussen, Rasmus Quist)
női egypár: Miroslava Knapkova (Csehország)
női könnyűsúlyú kétpár: Nagy-Britannia (Katherine Copeland, Sophie Hosking)

GUMIASZTAL
női verseny: Rosannagh Maclennan (Kanada)

KERÉKPÁR
női üldözéses csapatverseny: Nagy-Britannia (Dani King, Laura Trott, Joanna Rowsell)

SPORTLÖVÉSZET
női kisöbű sportpuska összetett: Jamie Lynn Gray (Egyesült Államok)
női trap: Jessica Rossi (Olaszország)

SÚLYEMELÉS:
férfi 94 kg: Ilja Iljin (Kazahsztán)

TENISZ
női egyes: Serena Williams (Egyesült Államok)
férfi páros: Mike Bryan, Bob Bryan (Egyesült Államok)

TRIATLON
női verseny: Nicola Spirig (Svájc)

TOLLASLABDA
női egyes: Li Hszüe-zsuj (Kína)
női páros: Tien Csing, Csao Jun-lej (Kína)

ÚSZÁS
női 50 m gyors: Ranomi Kromowidjojo (Hollandia)
férfi 1500 m gyors: Szun Jang (Kína)
női 4x100-as vegyesváltó: Egyesült Államok (Missy Franklin, Rebecca Soni, Dana Vollmer, Allison Schmitt)
férfi 4x100-as vegyesváltó: Egyesült Államok (Matthew Grevers, Brendan Hansen, Michael Phelps, Nathan Adrian)

VÍVÁS
női párbajtőr, csapat: Kína (Li Na, Szun Ji-csie, Hszü An-csi, Luo Hsziao-csüan)