Okosrádió

Meghallgatom Élő adás

Portugál, svájci és belga ellenfelet kapott a Videoton

Okosrádió

Meghallgatom Élő adás
  • Legfrissebb hírek
  • Közlekedési hírek
  • Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
A Videoton a portugál Sporting, a svájci Basel és a belga Genk mellé került a labdarúgó Európa Liga G csoportjában, a mai sorsoláson.

A sorsoláson a magyar bajnoki ezüstérmes a G jelű négyesben kapott helyet, melybe az első kalapból a Sporting, a másodikból a korábban rendszeres Bajnokok Ligája-résztvevő Basel, a harmadikból pedig Tőzsér Dániel korábbi és Köteles László jelenlegi együttese, a Genk került.

A Hajnal Tamást foglalkoztató Stuttgart a könnyűnek tűnő E csoportba került a dán FC Köbenhavnnal, a román Steaua Bucurestivel és a norvég Moldéval, míg a csütörtökön - többek között - Huszti Szabolcs góljaival továbbjutott Hannover az L jelűbe a holland Twente, a spanyol Levante és a svéd Helsingborg mellé.

A fehérvári együttes első meccsét szeptember 20-án játssza, míg az utolsó, hatodik forduló december 6-án lesz.

A csoportokból az első két helyezett jut tovább a kieséses szakaszba.

A csoportok:
A csoport: Liverpool (angol), Udinese (olasz), Young Boys (svájci), Anzsi Mahacskala (orosz)
B csoport: Atlético Madrid (spanyol), Hapoel Tel Aviv (izraeli), Viktoria Plzen (cseh), Academica Coimbra (portugál)
C csoport: Olympique Marseille (francia), Fenerbahce (török), Borussia Mönchengladbach (német), Limasszol (ciprusi)
D csoport: Girondins Bordeaux (francia), Club Bruges (belga), Newcastle United (angol), Maritimo (portugál)
E csoport: VfB Stuttgart (német), FC Köbenhavn (dán), Steaua Bucuresti (román), Molde (norvég)
F csoport: PSV Eindhoven (holland), Napoli (olasz), Dnyipro (ukrán), AIK Solna (svéd)
G csoport: Sporting Lisboa (portugál), FC Basel (svájci), Genk (belga), VIDEOTON
H csoport: Internazionale (olasz), Rubin Kazany (orosz), FK Partizan Beograd (szerb), Nefcsi Baki (azeri)
I csoport: Olympique Lyon (francia), Athletic Bilbao (spanyol), Sparta Praha (cseh), Hapoel Kiryat Shmona (izraeli)
J csoport: Tottenham Hotspur (angol), Panathinaikosz (görög), Lazio (olasz), Maribor (szlovén)
K csoport: Bayer Leverkusen (német), Metaliszt Harkiv (ukrán), Rosenborg (norvég), Rapid Wien (osztrák)
L csoport: Twente (holland), Hannover 96 (német), Levante (spanyol), Helsingborg (svéd)

A csoportkör játéknapjai:
1. forduló: szeptember 20.
2. forduló: október 4.
3. forduló: október 25.
4. forduló: november 8.
5. forduló: november 22.
6. forduló: december 6.