Okosrádió

Meghallgatom Élő adás

Csütörtökön nőnap a cselgáncs Eb-n

Okosrádió

Meghallgatom Élő adás
  • Legfrissebb hírek
  • Közlekedési hírek
  • Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
Ma kezdődik a budapesti cselgáncs Európa-bajnokság, amelyen mindkét nemben kilenc-kilenc magyar versenyző lép tatamira az "egyéni versenyekben". Vasárnap rendezik a mindig izgalmas és látványos csapatversenyt, ugyancsak magyar résztvevőkkel.

A magyarok programja

Csütörtök:

Női 48 kg: Csernoviczki Éva (Ippon Judo Tatabánya) és Erdélyi Lilla (Ippon Judo Tatabánya-Leányvár)

52 kg: Maros Barbara (KSI SE)

57 kg: Karakas Hedvig (Honvéd-Kipex) és Szabó Katinka (Leányvár-Varga Csepp)

Férfi 60 kg: -

66 kg: Gorjánácz Zsolt (Honvéd-Kipex) és Zámbori Bence (Honvéd-Kipex)

 

11.00-14.30 selejtezők

15.30-18.00 vigaszág, elődöntők, érmes mérkőzések, eredményhirdetés

 

Péntek:

Női 63 kg: Baczkó Bernadett (KSI SE) és Gercsák Szabina (Hell-Miskolci JC),

70 kg: Szabó Franciska (Leányvár-Varga Csepp)

Férfi 73 kg: Ungvári Attila (Ceglédi VSE) és Ungvári Miklós (Ceglédi VSE)

81 kg: Csoknyai László (Atomerőmű SE) és Krizsán Szabolcs (Honvéd-Kipex)

 

11.00-14.30 selejtezők

15.00 nyitóünnepség

15.30-18.00 vigaszág, elődöntők, érmes mérkőzések, eredményhirdetés

 

Szombat:

Női 78 kg: Joó Abigél (KSI SE)

+78 kg: -

Férfi 90 kg: -

100 kg: Cirjenics Miklós (Honvéd-Kipex) és Farkas Bálint (TFSE)

+100 kg: Bor Barna (Atomerőmű SE)

 

11.00-14.30 selejtezők

15.00 a vasárnapi csapatverseny sorsolása

15.30-18.00 vigaszág, elődöntők, érmes mérkőzések, eredményhirdetés

EJU díjátadó gála 2012 legjobb versenyzőinek, edzőinek, csapatainak, bíróinak és eseményeinek

 

Vasárnap:

Női és férfi csapatverseny

9.30-14.20 selejtezők, vigaszág, elődöntők

14.45-15.30 női bronzmérkőzések

15.30-17.45 férfi bronzmérkőzések, női és férfi döntő, eredményhirdetés

A férfiaknál Tóth Krisztián (90 kg, KSI SE) és Fogasy Gergő (90 kg, Kecskeméti JC), a nőknél pedig Balogh Daniella (52 kg, Mohácsi TE) a tartalék. A csapatversenyben az egyéni indulók mellett a három tartalék, valamint Tóth Patrícia (52 kg, Ippon Judo Tatabánya), Polyák Krisztina (Kecskeméti JC) és a négyszeres vb-érmes, Európa-bajnok Mészáros Anett (+70 kg, Honvéd-Kipex) kap szerepet.