Volvo Kupa: hajrágyőzelem a szívós kanadaiak ellen

• Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
Százszázalékos teljesítménnyel nyerte meg a magyar férfi vízilabda-válogatott a budapesti Volvo Kupát. Benedek Tibor válogatottja a záró találkozón a vártnál nagyobb küzdelemben, Nagy Viktor, Erdélyi Balázs és Vámos Márton vezérletével 9-7-re verte a kanadaiakat.

Szívós Márton és Varga Dénes nélkül játszik a már tornagyőztes magyar válogatott a kanadaiak ellen a Volvo Kupa záró mérkőzésén. Az első vasárnapi meccsen a horvátok 15-8-ra legyőzték az amerikaiakat.

Noha a kanadaiak hozták el a labdát, az első gólt a magyar csapat lőtte: Erdélyi Balázs megúszott, s a hálóba lőtt. Máris 1-0.

Sok kimaradt lehetőség után Graham, a kanadaiak legjobbja (az OSC játékosa) kiegyenlített, 1-1.

Ismét vezet a magyar csapat, kettős emberelőnyből Manherz Krisztián vágta a kapuba a labdát, 2-1.

Graham lövésével, illetve Nagy Viktor védésével ért véget a játékrész.

A második negyedben a kanadaiak kezdtek jobban, de Nagy Viktor három kísérletüket is hárította.

Ugyanakkor Német Toni centerből növelni tudta az előnyt, 3-1.

Emberelőnyből szépítettek a vendégek, Alec Tascherau a gólszerző, 3-2.

Ötméterest lőhetett a magyar csapat, Vámos Márton váltotta gólra, 4-2.

Újabb büntetőt lőhetett a magyar csapat, a horvátok ellen remeklő Salamon Ferenc révén. Labdáját a kanadaiak bosnyák származású kapusa, Dusan Aleksic kivédte. Maradt a 4-2.

Eltelt a mérkőzés fele, meglepően kevés a gól.

Kellemetlen meglepetés: Nicolas Constantin-Bicari két góljával a kanadai csapat kiegyenlített, 4-4. A két kanadai gól között Aleksic újabb ötméterest védett, ezúttal Bátori Bence lövését hárította.

Nagy Viktor bravúrja óvta meg a magyar csapatot az újabb kanadai góltól.

Ismét kanadai gól, ismét Nicolas Constantin-Bicari révén. Vezetnek...

Vége a negyednek, ebben a játékrészben a magyar csapat nem tudott gólt szerezni.

Az utolsó játékrészben eleinte több lehetőség is kimaradt, majd ötméterest kapott a magyar csapat. Vámos Márton belőtte, 5-5.

Nicolas Constantin-Bicari élete nagy mérkőzése: nem egészen másfél negyed alatt négy gólt lőtt a világbajnok magyar csapatnak. Újra vezetnek a kanadaiak, 5-6.

Sikerült egyenlíteni, Erdélyi előnyből eltüntette a hátrányt, 6-6.

Nagy Viktor védése után magyar akció. Nicolas Constantin-Bicarit ezúttal kiállították a játékvezetők, Erdélyi Balázs pedig kihasználta a fórt, 7-6.

Még messze nincs megnyerve a mérkőzés. Conway kiegyenlített, 7-7.

Vámos Márton emberelőnyből ismét vezetést szerzett.

Újabb emberelőny, újabb magyar gól. Ezúttal Erdélyi Balázs talált a kapuba. 9-7.

Vége a mérkőzésnek, 9-7-re nyertünk. A kilenc magyar gólból négyet Erdélyi, hármat Vámos lőtt.

Magyarország-Kanada 9:7 (2:1, 2:1, 0:3, 5:2)
Góldobók: Erdélyi 4, Vámos 3, Manhercz, Német, ill. Constantin-Bicari 4, Conway, Graham, Taschereau.