BL: a Real Madrid fél lábbal a nyolc között

• Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
A Real Madrid fél gőzzel is kétgólos előnyt szerzett a Schalke 04 otthonában, a labdarúgó BL nyolcaddöntőjében. A nap másik találkozóján: FC Basel-FC Porto 1-1.

A Madridba visszatért Pepe, bemutatkozik Lucas Silva, pályán a Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo trió. De Sergio Ramos és James hiányzik.

Megszületett az este első gólja, a Basel Derlis González révén került előnybe. A paraguayi korábban a lisszaboni Benfica B-csapatának is volt tagja. FC Basel-FC Porto 1-0
Eltelt az első félidő fele Gelsenkirchenben, a hangulat sokkal jobb, mint maga a mérkőzés. A Madrid eddig nem tette próbára a Schalke a nemzetközi porondon újonc kapusát, a 19 éves Timon Wellenreuther - akinek édesapja egyébként politikusé s egyben a Karlsruher SC elnöke.
Cristiano Ronaldót sokan kritizálták az elmúlt napokban, erre, persze, hogy ő szerezte meg a madridnak a vezetést. Carvajal beívelése után a kameruni Matipot megelőző CR7 a Schalke kapujába fejelt. Schalke-Real Madrid 0-1.
A Madrid - ahogyan kedden a Chelsea - az első kísérletéből megszerezte a nagyon fontos idegenbeli gólt.
Huntelaar, a korábbi Real Madrid-játékos lement, Platte állt be a helyére. Saját magát okolhatja csak a sérüléséért. Plate is újonc a BL-ben, a Bundesligában 11 percet játszott eddig.
Kevin-Prince Boateng sárga lapot kapott, nem játszhat a Bernabéuban. Ez rossz hír a németeknek. Az meg a jó, hogy az ifjú kapusuk már a második látványos védését mutatja be.
Szünet mindkét pályán. Tegnap egy gól esett a két első félidőben, ehhez képest a mostani kettő százszázalékos javulás...
Kiegyenlített játékkal indult a második félidő Gelsenkirchenben.
Vita Bézelben: a Porto ugyan gólt szerzett, de a játékvezető les címén végül nem adta meg. Nem volt gyorsan meghozott döntés...
A Madrid körülbelül annyit tesz az előny növeléséért, mint tegnap a Chelsea a győzelemért.
Egyre jobban játszik a Porto, érik az egyenlítés.
Öt perccel azt követően, hogy a legnagyobb német helyzet után róla csorgott a labda Iker Casillas kezébe, Marcelo nagy valószínűséggel eldöntötte a továbbjutást. Ronaldo labdáját a tizenhatoson kívülről varrta be a kapuba, 2-0 a Real Madridnak.
Megszületett a Porto gólja, méghozzá tizenegyesből. Samuel kezezése miatt lőhetett büntetőt a portugál csapat, Danilo, az olimpiai ezüstérmes brazil jobbhátvéd nem hibázott. FC Basel-FC Porto 1-1. Az este eddigi négy góljából hármat dél-amerikai születésű játékos szerzett, a negyediket CR7.
A Real Madrid megnyugtató előnyt szerzett. A Porto is előnyösebb helyzetből várhatja a viszavágót, ezúttal sem ment a hazai csapatoknak.