Okosrádió

Meghallgatom Élő adás

Európa Liga - Lovrencsicsék Firenzében, Nikolicsék otthon a Bruges ellen javíthatnak

Okosrádió

Meghallgatom Élő adás
  • Legfrissebb hírek
  • Közlekedési hírek
  • Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
A három magyar játékost is foglalkoztató Lech Poznan az olasz bajnokságban listavezető Fiorentina vendégeként, míg Nikolics Nemanja csapata, a Legia Warszawa otthon, a hozzá hasonlóan pont nélküli FC Bruges ellen javíthat helyzetén a labdarúgó Európa Liga csoportkörében.

A válogatott Lovrencsics Gergő és Kádár Tamás, valamint Holman Dávid klubjánál, a lengyel bajnoki címvédő Poznannál a múlt héten edzőváltás történt, a Maciej Skorza helyére került Jan Urban a Ruch Chorzów ellen hazai pályán elért 2-2-es döntetlennel mutatkozott be szombaton. Firenzében minden bizonnyal ennél nehezebb dolga lesz az EL-csoportjában egy ponttal a harmadik helyen álló csapatának, még úgy is, hogy a Fiorentina hatmeccses sikerszéria után vasárnap kapott ki először a Serie A-ban. Az olasz csapat az EL-ben - melynek csoportkörében két forduló zajlott le - hárompontos, legutóbb a portugál Belenenses otthonában nyert 4-0-ra.

A magyar válogatottban továbbra sem brillírozó, ugyanakkor a Legiában szerzett 15 góljával a lengyel bajnokságban messze legeredményesebb Nikolics társaival az első két körben nem tudott pontot szerezni, most azonban jó esélye van erre, ugyanis a sereghajtó FC Bruges látogat Varsóba.

A válogatott kapus Bogdán Ádámot is foglalkoztató, nemrég szintén edzőváltáson átesett FC Liverpool a B csoportban utolsó Rubin Kazanyt fogadja. Kérdés, hogy az új vezetőedző, Jürgen Klopp a magyar hálóőrt állítja-e be a kapuba a kupasorozatban, vagy a belga Simon Mignolet-ban bízik.

Vanczák Vilmos csapata, a Sion - amely ugyanebben a csoportban az élen áll - ezúttal Bordeaux-ban lép pályára a Girondins vendégeként.

Európa Liga, csoportkör, 3. forduló (az uefa.com alapján):
----------------------------------------------------------
A csoport:
Molde (norvég)-Celtic Glasgow (skót) 21.05
Fenerbahce (török)-Ajax Amsterdam (holland) 21.05
Az állás: 1. Molde 4 pont, 2. Celtic Glasgow 2 (4-4), 3. Ajax Amsterdam 2 (3-3), 4. Fenerbahce 1
B csoport:
FC Liverpool (angol)-Rubin Kazany (orosz) 21.05
Girondins Bordeaux (francia)-Sion (svájci) 21.05
Az állás: 1. Sion 4 pont, 2. Liverpool 2 (2-2), 3. Girondins Bordeaux 2 (1-1), 4. Rubin Kazany 1
C csoport:
Qäbälä (azeri)-Borussia Dortmund (német) 17.00
PAOK (görög)-FC Krasznodar (orosz) 21.05
Az állás: 1. Borussia Dortmund 4, 2. Krasznodar 3, 3. PAOK 2, 4. Qäbälä 1
D csoport:
Legia Warszawa (lengyel)-FC Bruges (belga) 21.05
Midtjylland (dán)-Napoli (olasz) 21.05
Az állás: 1. Napoli 6 pont (7-0), 2. Midtjylland 6 (4-1), 3. Legia Warszawa 0 (0-3), 4. FC Bruges 0 (1-8)
E csoport:
Villarreal (spanyol)-Dinamo Minszk (fehérorosz) 21.05
Rapid Wien (osztrák)-Viktoria Plzen (cseh) 21.05
Az állás: 1. Rapid Wien 6 pont, 2. Viktoria Plzen 3 (2-1), 3. Villarreal 3 (2-2), 4. Dinamo Minszk 0
F csoport:
Braga (portugál)-Olympique Marseille (francia) 21.05
Slovan Liberec (cseh)-Groningen (holland) 21.05
Az állás: 1. Braga 6 pont, 2. Olympique Marseille 3 (3-1), 3. Slovan Liberec 3 (1-1), 4. Groningen 0
G csoport:
Lazio (olasz)-Rosenborg (norvég) 19.00
Dnyipro (ukrán) - Saint-Étienne (francia) 19.00
Az állás: 1. Lazio 4 pont (4-3), 2. Dnyipro 4 (2-1), 3. St. Etienne 1 (4-5), 4. Rosenborg 1 (2-3)
H csoport:
Lokomotiv Moszkva (orosz)-Besiktas (török) 19.00
Sporting Lisboa (portugál)-Skënderbeu (albán) 19.00
Az állás: 1. Lokomotiv Moszkva 6 pont, 2. Besiktas 4, 3. Sporting Lisboa 1, 4. Skënderbeu 0
I csoport:
Basel (svájci)-Belenenses (portugál) 19.00
Fiorentina (olasz)-Lech Poznan (lengyel) 19.00
Az állás: 1. Basel 6 pont, 2. Fiorentina 3, 3. Lech Poznan 1 (0-2), 4. Belenenses 1 (0-4)
J csoport:
AS Monaco (francia)-Karabag (azeri) 19.00
Anderlecht (belga)-Tottenham Hotspur (angol) 19.00
Az állás: 1. Tottenham Hotspur 4 pont, 2. Karabag 3, 3. Monaco 2, Anderlecht 1
K csoport:
FC Schalke 04 (német)-Sparta Praha (cseh) 19.00
APOEL (ciprusi)-Aszterasz Tripolisz (görög) 19.00
Az állás: 1. Schalke 04 6 pont, 2. Sparta Praha 4, 3. Aszterasz 1, 4. APOEL 0
L csoport:

Az Alkmaar (holland)-FC Augsburg (német) 19.00
Partizan Beograd (szerb)-Athletic Bilbao (spanyol) 19.00
Az állás: 1. Partizan Beograd 6 pont, 2. Athletic Bilbao 3 (4-3), 3. AZ Alkmaar 3 (4-4), 4. Augsburg 0