Ez az év "jól" kezdődött: nem nyert a Barcelona és a Real Madrid sem

• Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
Nem úgy kezdődött az új év, mint amilyennek a 2015-öst megismertük: Spanyolországban nem tudott nyerni sem a Barcelona, sem a Real Madrid, Angliában ellenben kivétel nélkül nyert a szezon előtt a legerősebbnek ítélt négy csapat. A Leicester City ellenben megtorpant.

Az óévben klubrekordot jelentő 180 gólt jegyző Barcelona nem bírt a városi rivális Espanyollal. Lionel Messi és Luis Suárez ezúttal csak egy-egy kapufáig jutott. Luis Enrique együttese 2014. december 13. óta először játszott gól nélküli mérkőzést a bajnokságban. A csapat a legutóbbi négy bajnoki találkozójából csak egyet nyert meg, hármon döntetlent játszott.

Így - ha a vesztett pontok tekintetében nem is, de - át kellett adnia az első helyet az Atlético Madridnak. Diego Simeone csapata, ha nem is könnyen, de 1-0-ra legyűrte a Levantét. A találkozó egyetlen gólját a ghánai Thomas Partey szerezte. A védekező középpályásnak, aki 2011 óta az Atlético tagja, de hosszabb időt kölcsönjátékosként a Mallorcában, majd az Almériában töltött, ez volt az első bajnoki gólja a "matracosok" első csapatában. A listavezető a legutóbbi nyolc bajnokijából csak kettőn kapott gólt, az első 18 fordulóban mindössze nyolc gólt szedett be.

Visszautalva az előző mondatra: az Atléti a legutóbbi 720 bajnoki játékpercében pontosan annyi gólt kapott, mint amennyit a Real Madrid (és a Valencia) a vasárnap esti 90 perc alatt a Mestallában. Noha a Valencia továbbra is csak a középcsapatok közé tartozik, immár hét forduló óta nyeretlen, de hazai pályán nehéz legyűrni. 2014. november 30., a Barcelona 1-0-s sikere óta egyetlen vendég sem vitte el a három pontot tőle.

Majdnem napra pontosan egy évvel a mostani találkozó előtt, 2015. január 4-én a Real Madrid ugyancsak Valenciában játszott. Akkor még rosszabbul járt, mert a két kapott góllal szemben csak egyet szerzett, s kikapott. Most legalább egy pontot elvitt. Rafa Benítez legénysége kétszer is vezetett, az első gólt Karim Benzema, a másodikat Gareth Bale szerezte, de a házigazdák mindkét egyenlítettek. A Madrid két büntetőt is okkal számon kért a bírón, de nem csak hogy nem kapta meg egyiket sem, hanem mindkettőnél rosszul járt az ellentámadásnál. Az elsőből szerezte a Valencia az első egyenlítő gólt, a másodiknál kapott piros lapot Mateo Kovacic. A Real Madrid a legutóbbi négy idegenbeli bajnokiján csak négy pontot gyűjtött.

Érdemes figyelni a nagy formába lendült Villarrealra, amely már a negyedik helyen áll, mindössze egyetlen ponttal a királyi klub mögött. Az ezúttal a Deportivo ellen 2-1-es idegenbeli győzelmet arató "Sárga tengeralattjáró" december eleje óta öt fordulóban 15 pontot szerzett.

19. Rayo Vallecano 18 4 3 11 20-41 15
20. Levante 18 2 5 11 12-31 11 Az angol Premier League-ben a két manchesteri csapat, valamint a Chelsea és az Arsenal is győzött. A listavezető "Ágyúsok" 1-0-ra verték Laurent Koscielny góljával a Newcastle Unitedet. Hazai pályán a legutóbbi kilenc találkozójukból hetet megnyertek, kettőn döntetlent játszottak.

A Chelsea idegenben verte 3-0-ra a karácsony óta nyeretlen, de még mindig hetedik Crystal Palace-t. A "Sasok" ellen Óscar, Willian és Diego Costa is gólt szerzett, azaz a brazilok szállították a győzelmet. A londoni Kékek hét nyeretlen idegenbeli bajnoki után győztek ismét. A José Mourinhóval fagyos viszonyban lévő Diego Costa a legutóbbi két találkozón négy gólban vállalt szerepet (3 gól, 1 gólpassz.) Ez volt a Chelsea legfölényesebb bajnoki sikere 2015. január 17. óta, ami azért is meglepő, mert közben Mourinhóval megnyerte a Premier League-et tavaly májusban.

Elakadt a Leicester City szekere, Mahrez még büntetőt is hibázott a Bournemouth ellen. Karácsony óta nem tud nyerni a 2015-ös ősz meglepetéscsapata. Az első számú góllövőre, Jamie Vardyra kéthetes kihagyás vár.

A Manchester United nyolc mérkőzés után nyert ismét, ez volt Louis van Gaal együttesének az első győzelme november 21. óta. Wayne Rooney, aki fantasztikus gólt szerzett, 553 perc után talált ismét a kapuba. Ugyanakkor érdekes, hogy szeptember óta nem szerzett gólt a Man United az első félidőben az Old Traffordon. A Vörös Ördögök, szeptember 30. óta, pályaválasztóként, mindössze másodszor szereztek egy mérkőzésen két gólt.

A Manchester City a 80. percben még vesztésre állt a Watforddal szemben, de aztán Yaya Touré és Sergio Agüero egy-egy találatával fordított. A Londonhoz közeli ellenfélnek ez volt a hetedik veresége a bajnoki idényben - a bajnokság első hét helyezettje győzte le. A City a legutóbbi hét idegenbeli mérkőzéséből csak ezt tudta megnyerni.

1. Arsenal 20 13 3 4 34-18 42
2. Leicester 20 11 7 2 37-25 40
3. Manchester City 20 12 3 5 39-21 39
4. Tottenham 20 9 9 2 34-16 36
5. Manchester United 20 9 6 5 24-17 33
6. West Ham 20 8 8 4 30-23 32
7. Crystal Palace 20 9 4 7 23-19 31
8. Liverpool 20 8 6 6 22-24 30