Okosrádió

Meghallgatom Élő adás

152-re nőtt a magyar kvótások száma

Okosrádió

Meghallgatom Élő adás
  • Legfrissebb hírek
  • Közlekedési hírek
  • Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
Az asztaliteniszező Lovas Petrával pénteken 152-re nőtt az olimpiai indulási joggal rendelkező magyar sportolók száma a riói játékokra.

Magyar kvótások, illetve olimpiai szintesek (151+1 fő):

ASZTALITENISZ (3)

Lovas Petra

Póta Georgina

Pattantyús Ádám

ATLÉTIKA (21)

Baji Balázs (110 m gát)

Csere Gáspár (maratoni futás)

Erdélyi Zsófia (maraton)

Gyurkó Fanni (maratoni futás)

Helebrandt Máté (20 km-es gyaloglás)

Józsa Gábor (maratoni futás)

Kovács Barbara (20 km-es gyaloglás)

Kővágó Zoltán (diszkoszvetés)

Krizsán Xénia (hétpróba)

Madarász Viktória (20 km-es gyaloglás)

Márton Anita (súlylökés)

Papp Krisztina (maratoni futás)

Pars Krisztián (kalapácsvetés)

Rácz Sándor (50 km-es gyaloglás)

Récsei Rita (20 km-es gyaloglás)

Srp Miklós (50 km-es gyaloglás)

Staicu Simona (maratoni futás)

Szabó Barbara (magasugrás)

Szabó Tünde (maratoni futás)

Zsivoczky-Farkas Györgyi (hétpróba)

Venyercsán Bence (50 km-es gyaloglás)

Női maratonban Erdélyi, Papp és Szabó tekinthető olimpiai indulónak, Staicu az első-, Gyurkó a második száma tartalék.

BIRKÓZÁS (8)

Bácsi Péter (kötöttfogás, 75 kg)

Ligeti Dániel (szabadfogás, 125 kg)

Lőrincz Tamás (kötöttfogás, 66 kg)

Lőrincz Viktor (kötöttfogás, 85 kg)

Németh Zsanett (75 kg)

Sastin Marianna (63 kg)

Varga Ádám (kötöttfogás, 98 kg)

Veréb István (szabadfogás, 86 kg)

A kötöttfogás 98 kilogrammban még kérdéses az induló, Varga vagy Kiss Balázs szerepel majd.

CSELGÁNCS (8)

Bor Barna (+100 kg)

Cirjenics Miklós (100 kg)

Csernoviczki Éva (48 kg)

Csoknyai László (81 kg)

Joó Abigél (78 kg)

Karakas Hedvig (57 kg)

Tóth Krisztián (90 kg)

Ungvári Miklós (73 kg)

EVEZÉS (3)

Pétervári-Molnár Bendegúz (egypár)

Simon Béla, Juhász Adrián (kormányos nélküli kettes)

HEGYIKERÉKPÁR (1)

Parti András

KAJAK-KENU (17)

17 kvótás (8 férfi kajakos, 5 női kajakos, 4 férfi kenus)

ÖKÖLVÍVÁS (1)

Harcsa Zoltán (75 kg)

ÖTTUSA (4)

Kasza Róbert

Kovács Sarolta

Marosi Ádám

Földházi Zsófia

A záró kvalifikációs ranglistát szerdán hozzák nyilvánosságra, s ezen várhatóan Demeter Bence és Alekszejev Tamara is olyan helyen lesz, mely alapján indítható lenne Rióban. Ugyanakkor a férfiaknál és a nőknél is nemzetenként maximum két-két fő szerepelhet a játékokon.

SPORTLÖVÉSZET (8)

Csonka Zsófia (pisztoly)

Egri Viktória (pisztoly)

Miskolczi Julianna (puska)

Péni István (puska)

Sidi Péter (puska)

Szabián Norbert (puska)

Tátrai Miklós (pisztoly)

Tobai-Sike Renáta (pisztoly)

SÚLYEMELÉS (1)

egy férfi versenyző

TOLLASLABDA (1)

Sárosi Laura

TORNA (4)

Hidvégi Vid, Kardos Botond - csak egyikük indulhat

Kovács Zsófia, Makra Noémi - csak egyikük indulhat

TRIATLON (4)

Ifj. Faldum Gábor

Tóth Tamás

Kovács Zsófia

Vanek Margit

ÚSZÁS (27)

Risztov Éva (nyíltvízi 10 km)

A szint (olimpiai kvalifikációs idő):

Balog Gábor (100 m hát)

Bernek Péter (200 m gyors, 400 m gyors)

Biczó Bence (200 m pillangó)

Bohus Richárd (100 m gyors)

Burián Kata (200 m hát)

Cseh László (100 m pillangó, 200 m pillangó)

Földházi Dávid (200 m hát)

Grátz Benjamin (400 m vegyes)

György Réka (400 m vegyes)

Gyurta Dániel (100 m mell, 200 m mell)

Gyurta Gergely (400 m vegyes, 1500 m gyors)

Hosszú Katinka (200 m gyors, 400 m gyors, 800 m gyors, 100 m hát, 200 m hát, 200 m pillangó, 200 m vegyes, 400 m vegyes)

Jakabos Zsuzsanna (400 m vegyes, 200 m vegyes, 200 m pillangó)

Juhász Janka (800 m gyors)

Kapás Boglárka (400 m gyors, 800 m gyors, 200 m pillangó)

Kenderesi Tamás (200 m pillangó)

Késely Ajna (400 m gyors)

Kis Gergő (400 m gyors)

Kozma Dominik (200 m gyors)

Rasovszky Kristóf (1500 m gyors)

Risztov Éva (800 m gyors)

Sebestyén Dalma (200 m vegyes)

Szilágyi Liliána (200 m pillangó)

Takács Krisztián (50 m gyors)

Verrasztó Dávid (400 m vegyes)

Verrasztó Evelyn (200 m vegyes, 400 m vegyes, 200 m gyors)

Zámbó Balázs (200 m hát)

VITORLÁZÁS (5)

Berecz Zsombor (Finndingi)

Cholnoky Sára (szörf)

Érdi Mária (Laser Radial)

Gádorfalvi Áron (szörf)

Vadnai Benjámin (Laser Standard)

VÍVÁS (9+1)

Boczkó Gábor (párbajtőr)

Decsi Tamás (kard)

Imre Géza (párbajtőr)

Knapek Edina (tőr)

Márton Anna (kard)

Mohamed Aida (tőr)

Rédli András (párbajtőr)

Szász Emese (párbajtőr)

Szilágyi Áron (kard)

- Somfai Péter (párbajtőrcsapat, tartalék)

A magyar szövetség férfi párbajtőrben négy fővel számol - akárcsak a Magyar Olimpiai Bizottság -, mivel a csapatversenybe két mérkőzés között, illetve sérülés esetén mérkőzés közben becserélhető a negyedik - egyébként tartalék - tag. Ha a csapat dobogós helyen végez, és a tartalék is vívott, ő is kap érmet, egyébként nem.

VÍZILABDA (26)

férfi válogatott

női válogatott