Okosrádió

Meghallgatom Élő adás

Kajak-kenu válogató - Kiss Tamás duplázott

Okosrádió

Meghallgatom Élő adás
  • Legfrissebb hírek
  • Közlekedési hírek
  • Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
A kenus Kiss Tamás a délelőtti 500 méteres siker után vasárnap délután 5000 méteren is a leggyorsabbnak bizonyult a kajakosok és kenusok válogatóversenyén, Szegeden.

Ez volt az utolsó döntő a négynapos regattán, ezt megelőzően a kajakosoknál a maratoni világbajnok Solti László, illetve Bodonyi Dóra nyerte az aranyérmet 5000 méteren.

A viadal azokban a számokban, amelyek nem szerepelnek az olimpiai műsorban - így a leghosszabb távon is -, a két hét múlva sorra kerülő moszkvai Európa-bajnokságra válogatott.

A vasárnap délutáni dobogósok:

férfiak:

--------

K-1 5000 m:

1. Solti László (UKSC) 20:27.398 p

2. Pauman Dániel (Vasas) 20:29.904

3. Kopasz Bálint (Algyő) 20:36.029

C-1 5000 m:

1. Kiss Tamás (Csepel) 23:46.988

2. Varga Dávid (Graboplast Győr) 24:06.801

3. Szabó Kristóf (UTE) 24:25.738

nők:

----

K-1 5000 m:

1. Bodonyi Dóra (Közgép SE) 22:55.927

2. Horváth Noémi (BHSE) 22:57.615

3. Mihalik Sára Anna (BKV) 23:02.658

korábban:

férfiak:

---------

K-1 500 m:

1. Nádas Bence (EDF Démász Szeged) 1:39.203 p

2. Somorácz Tamás (ASE) 1:40.253

3. Bogár Gábor (Közgép SE) 1:41.072

K-2 500 m:

1. Tóth Dávid, Kulifai Tamás (Vasas) 1:31.253

2. Dombi Rudolf, Bán Kristóf (UTE, FTC) 1:31.340

3. Kammerer Zoltán, Szalai Tamás (Graboplast Győr, Vasas) 1:31.522

C-1 500 m:

1. Kiss Tamás (Csepel) 1:52.315

2. Fekete Ádám (UTE) 1:53.434

3. Bodonyi András (EDF Démász Szeged) 1:54.434

C-2 500 m:

1. Mike Róbert, Korisánszky Dávid (KSI SE) 1:45.527

2. Sarudi Pál, Forgó Christopher(Közgép SE) 1:46.814

3. Petkó András, Fekete Ádám (VVSI-PRO, UTE) 1:46.889

nők:

----

K-1 1000 m:

1. Zur-Fazekas Krisztina (Graboplast Győr) 4:03.897

2. Takács Tamara (Vasas) 4:04.060

3. Bordács Blanka (Graboplast Győr) 4:09.466

K-2 1000 m:

1. Takács, Medveczky Erika (Vasas, Kis-Dunai SE) 3:43.942

2. Horváth Alexandra, Bodonyi Dóra (EDF Démász Szeged, Közgép SE) 3:45.092

3. Hagymási Réka, Sólyom Dóra (BHSE, MTK) 3:48.161

hétfő:

férfi C-1 1000 m szétlövés 10.00

férfi C-1 200 m szétlövés 10.20