Okosrádió

Meghallgatom Élő adás

Vb-selejtezők - Hat nap alatt 54 meccs Európában

Okosrádió

Meghallgatom Élő adás
  • Legfrissebb hírek
  • Közlekedési hírek
  • Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
Csütörtöktől jövő keddig 54 mérkőzést rendeznek a 2018-as, oroszországi világbajnokság európai selejtezősorozatában.

Két találkozó kiemelkedik a programból: csütörtökön az olaszok a spanyolokat fogadják, míg jövő hétfőn a franciák a hollandok vendégei lesznek. Mivel a csoportokból csak az első helyezettek jutnak ki közvetlenül a vb-re, így különösen nagy jelentősége lesz a rangadóknak.

Az egyaránt győzelemmel rajtolt olaszok és a spanyolok torinói mérkőzése különösen érdekesnek ígérkezik, mivel a nyári Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében is megmérkőztek egymással a felek, akkor az olaszok nyertek 2-0-ra.

A holland-francia meccs ha lehet még nagyobb téttel bír, mivel mindkét csapat meglepő döntetlennel kezdte meg a kvalifikációs sorozatot, így az újabb pontvesztés már jelentős hátrányt eredményezhet mindkét válogatott számára.

A kilenc hatosból az elsők kijutnak a vb-re, míg a nyolc legjobb második pótselejtezőt játszhat a részvételért.

Európai vb-selejtezők, a 2. és 3. forduló programja:

A csoport:

péntek:

Hollandia-Fehéroroszország, Rotterdam 20.45

Franciaország-Bulgária, Saint-Denis 20.45

Luxemburg-Svédország, Luxembourg 20.45

hétfő:

Hollandia-Franciaország, Amszterdam 20.45

Fehéroroszország-Luxemburg, Boriszov 20.45

Svédország-Bulgária, Solna 20.45

B csoport:

péntek:

Magyarország-Svájc, Groupama Aréna 20.45

Portugália-Andorra, Aveiro 20.45

Lettország - Feröer-szigetek, Riga 20.45

hétfő:

Lettország-Magyarország, Riga 20.45

Feröer-szigetek - Portugália, Torshavn 20.45

Andorra-Svájc, Andorra la Vella 20.45

C csoport:

szombat:

Azerbajdzsán-Norvégia, Baku 18.00

Észak-Írország - San Marino, Belfast 20.45

Németország-Csehország, Hamburg 20.45

kedd:

Csehország-Azerbajdzsán, Ostrava 20.45

Németország - Észak-Írország, Hannover 20.45

Norvégia-San Marino, Oslo 20.45

D csoport:

csütörtök:

Írország-Grúzia, Dublin 20.45

Ausztria-Wales, Bécs 20.45

Moldova-Szerbia, Chisinau 20.45

vasárnap:

Wales-Grúzia, Cardiff 18.00

Szerbia-Ausztria, Belgrád 20.45

Moldova-Írország, Chisinau 20.45

E csoport:

szombat:

Örményország-Románia, Jereván 18.00

Montenegró-Kazahsztán, Podgorica 18.00

Lengyelország-Dánia, Varsó 20.45

kedd:

Kazahsztán-Románia, Asztana 18.00

Lengyelország-Örményország, Varsó 20.45

Dánia-Montenegró, Koppenhága 20.45

F csoport:

szombat:

Anglia-Málta, London 18.00

Szlovénia-Szlovákia, Ljubljana 20.45

Skócia-Litvánia, Glasgow 20.45

kedd:

Litvánia-Málta, Vilnius 20.45

Szlovénia-Anglia, Ljubljana 20.45

Szlovákia-Skócia, Trnava 20.45

G csoport:

csütörtök:

Olaszország-Spanyolország, Torino 20.45

Macedónia-Izrael, Szkopje 20.45

Liechtenstein-Albánia, Vaduz 20.45

vasárnap:

Izrael-Liechtenstein, Jeruzsálem 18.00

Albánia-Spanyolország, Shkoder 20.45

Macedónia-Olaszország, Szkopje 20.45

H csoport:

péntek:

Belgium - Bosznia-Hercegovina, Brüsszel 20.45

Görögország-Ciprus, Pireusz 20.45

Észtország-Gibraltár, Tallinn 20.45

hétfő:

Észtország-Görögország, Tallinn 20.45

Bosznia-Hercegovina - Ciprus, Zenica 20.45

Gibraltár-Belgium, Faro 21.45

I csoport:

csütörtök:

Koszovó-Horvátország, Shkoder 20.45

Izland-Finnország, Reykjavik 20.45

Törökország-Ukrajna, Konya 20.45

vasárnap:

Finnország-Horvátország, Tampere 18.00

Ukrajna-Koszovó, Krakkó 18.00

Izland-Törökország, Reykjavik 20.45

Dél-amerikai vb-selejtezők, a 9. és 10. forduló programja:

csütörtök:

Ecuador-Chile, Quito 23.00

péntek:

Uruguay-Venezuela, Montevideo 1.00

Paraguay-Kolumbia, Asunción 2.30

Brazília-Bolívia, Natal 2.45

Peru-Argentína, Lima 4.15

kedd:

Bolívia-Ecuador, La Paz 22.00

Kolumbia-Uruguay, Barranquilla 22.30

szerda:

Argentína-Paraguay, Cordoba 1.30

Chile-Peru, Santiago de Chile 1.30

Venezuela-Brazília, Merida 2.30

Az állás: 1. Uruguay 16 pont, 2. Brazília 15 (16-9), 3. Argentína 15 (9-6), 4. Kolumbia 13 (12-10), 5. Ecuador 13 (13-12), 6. Paraguay 12, 7. Chile 11, 8. Bolívia 7 (9-13), 9. Peru 7 (8-15), 10. Venezuela 2

A dél-amerikai zónából négy csapat közvetlenül szerez jogot a világbajnoki részvételre, az ötödik helyezett pedig pótselejtezőt játszik az óceániai régió legjobbjával.