Okosrádió

Meghallgatom Élő adás

Korhuték a továbbjutásért lépnek pályára Angliában

Okosrádió

Meghallgatom Élő adás
  • Legfrissebb hírek
  • Közlekedési hírek
  • Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
A két, magyar játékost is foglalkoztató csapat közül az izraeli Hapoel Beer Sheva a továbbjutásért lép pályára csütörtökön a Southampton vendégeként a labdarúgó Európa Liga csoportkörének hatodik, utolsó fordulójában.

Korhut Mihály együttese jelenleg rosszabb gólkülönbségével szorul angol ellenfele mögé, de mivel a végelszámolásnál az egymás elleni eredmények számítanak, így olyan döntetlennel is megelőzheti riválisát, amelyben születik gól. Izraelben ugyanis 0-0-át játszott egymással a két csapat.

Szántó Tamás együttese, a Rapid Wien már kiesett, így a szép búcsú reményében fogadhatja a továbbjutott spanyol Athletic Bilbaót.

A Manchester United még nem harcolta ki a legjobb 32 közé jutást, de ehhez nem kell bravúrt végrehajtania, mindössze egyetlen pontra van szüksége az ukrán Zorja vendégeként. A találkozón Bognár Tamás fújja majd a sípot.

A 12 csoportból az első két helyezett jut tovább, az utolsó játéknapon még 11 szabad hely kiadó. A továbbjutókhoz csatlakozik a Bajnokok Ligája nyolc csoportharmadikja az egyenes kiesés szakaszra, amelynek sorsolását hétfőn tartják Nyonban.

Európa Liga, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:

A csoport:

Zorja (ukrán)-Manchester United (angol) 19.00

Feyenoord (holland)-Fenerbahce (török) 19.00

Az állás: 1. Fenerbahce 10 pont, 2. Manchester United 9, 3. Feyenoord 7, 4. Zorja Luhanszk 2

B csoport:

Young Boys (svájci)-Asztana (kazah) 19.00

APOEL (ciprusi)-Olimpiakosz (görög) 19.00

Az állás: 1. (és továbbjutott) APOEL 9 pont, 2. (és továbbjutott) Olimpiakosz 8, 3. Young Boys 5 (4-4), 4. Asztana 5 (5-8)

C csoport:

FSV Mainz 05 (német)-Gabala (azeri) 19.00

RSC Anderlecht (belga)-St. Etienne (francia) 19.00

Az állás: 1. (és továbbjutott) Anderlecht 11 pont, 2. (és továbbjutott) Saint-Étienne 9, 3. FSV Mainz 6, 4. Gabala 0

D csoport:

AZ Alkmaar (holland)-Zenit (orosz) 19.00

Makkabi Tel-Aviv (izraeli)-Dundalk (ír) 19.00

Az állás: 1. (és továbbjutott) Zenit 15 pont, 2. AZ Alkmaar 5, 3. Dundalk 4 (4-6), 4. Makkabi Tel-Aviv 4 (5-8)

E csoport:

Astra (román)-AS Roma (olasz) 19.00

Viktoria Plzen (cseh)-Austria Wien (osztrák) 19.00

Az állás: 1. (és továbbjutott) AS Roma 11 pont, 2. Astra 7, 3. Austria Wien 5, 4. Viktoria Plzen 3

F csoport:

Sassuolo (olasz)-Genk (belga) 19.00

Rapid Wien (osztrák)-Athletic Bilbao (spanyol) 19.00

Az állás: 1. (és továbbjutott) KRC Genk 9 pont, 2. (és továbbjutott) Athletic Bilbao 9, 3. Rapid Wien 5, 4. Sassuolo 5

G csoport:

Panathinaikosz (görög)-Celta Vigo (spanyol) 21.05

Standard Liege (belga)-Ajax Amsterdam (holland) 21.05

Az állás: 1. (és továbbjutott) Ajax 13 pont, 2. Standard Liége 6, 3. Celta Vigo 6, 4. Panathinaikosz 1

H csoport:

Braga (portugál)-Sahtar Donyeck (ukrán) 17.00

Konyaspor (török)-Gent (belga) 17.00

Az állás: 1. (és továbbjutott) Sahtar Donyeck 15 pont, 2. Braga 6, 3. Gent 5, 4. Konyaspor 1

I csoport:

Nice (francia)-Krasznodar (orosz) 21.05

Salzburg (osztrák)-Schalke 04 (német) 21.05

Az állás: 1. (és továbbjutott) Schalke 04 15 pont, 2. (és továbbjutott) Krasznodar 7, 3. Salzburg 4, 4. Nice 3

J csoport:

PAOK (görög)-Liberec (cseh) 17.00

Qarabag (azeri)-Fiorentina (olasz) 17.00

Az állás: 1. Fiorentina 10 pont, 2. Qarabag 7, 3. PAOK 7, 4. Liberec 4

K csoport:

Southampton (angol)-Hapoel Beer Sheva (izraeli) 21.05

Internazionale (olasz)-Sparta Praha (cseh) 21.05

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Sparta Praha 12 pont, 2. Southampton 7 (5-3), 3. Hapoel Beer-Sheva 7 (5-5), 4. Internazionale 3

L csoport:

Villarreal (spanyol)-Steaua Bucuresti (román) 17.00

Osmanlispor (török)-FC Zürich (svájci) 17.00

Az állás: 1. Osmanlispor 7 pont, 2. Villarreal 6 (7-7), 3. Steaua 6 (4-5), 4. Zürich 6 (5-5)