Okosrádió

Meghallgatom Élő adás

Itt a lista: az év sportolói az amerikaifocitól a vízilabdáig

Okosrádió

Meghallgatom Élő adás
  • Legfrissebb hírek
  • Közlekedési hírek
  • Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai.

A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.

Az idei győztesek közül a férfiaknál kiemelkedik a tájékozódási búvárúszó Balázs Péter, aki 12. alkalommal érdemelte ki az elismerést, valamint a sportlövőknél a 11-szer díjazott Sidi Péter. A nőknél Lénárt Ágota a számszeríjászat field kategóriájában a 13. évben lett a legjobb.

A riói olimpián aranyérmesek közül az úszó Hosszú Katinka 6., a kajakos Kozák Danuta, 5., a párbajtőröző Szász Emese 5., míg a kardozó Szilágyi Áron 3. alkalommal bizonyult sportága legjobbjának.

Érdekesség, hogy a baseballosok között a Budapest Reds Sleepwalkers játékosa, a kanadai Samuel Siddall külföldiként bizonyult 2016-ban a legjobbnak.

Az év sportolói

Amerikaifutball

Czirók Márton (Budapest Cowbells) 1.

Asztalitenisz

Pattantyús Ádám (ZOOLeszecz Gwiazda Bydgoszcz) 3.

Póta Georgina (TTC Berlin Eastside) 5.

Autósport

Michelisz Norbert (Honda) 3.

gokart:

Kancsár Ferenc (Kecskeméti Motorsport Egyesület) 3.

Atlétika

Baji Balázs (Békéscsabai Atlétikai Club) 1.

Márton Anita (Békéscsabai Atlétikai Club) 3.

Baseball/Softball

Samuel Siddall (Budapest Reds Sleepwalkers) 1.

Gergely Enikő (Budapest Reds Sleepwalkers) 2.

Birkózás

szabadfogás:

Ligeti Dániel (Szombathelyi Haladás VSE) 2.

kötöttfogás:

Lőrincz Viktor (Ceglédi VSE) 2.

nők:

Sastin Marianna (Vasas SC) 9.

Bridzs

Dumbovich Miklós (Kibic) 1.

Fischer Brigitta (Hegyvidék) 3.

Búvárúszás

uszonyosúszás:

Kosina Gergő (Debreceni Búvárklub) 3.

Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub) 4.

tájékozódási búvárúszás:

Balázs Péter (Amphora Búvár Klub) 12.

Hatházi Katalin (Amphora Búvár Klub) 3.

Cselgáncs

Ungvári Miklós (Ceglédi VSE) 6.

Csernoviczki Éva (Ippon Judo Tatabánya SE) 6.

Curling

Kiss Zsolt (Vasas SC) 5.

Palancsa Dorottya (UTE) 5.

Erőemelés

erőemelés:

Paczuk Ádám (Orosházi Toldi SE) 1.

Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 6.

fekvenyomás:

Csüllög Béla (Marvel Team SE) 1.

Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 5.

Evezés

Simon Béla, Juhász Adrián (mindkettő Szolnoki Tisza Evezős Egylet) 2.

Bertus Kitti (Csongrádi Vízügyi Sportegyesület), Horváth Kitti (Ferencvárosi Evezős Club) 1.

Fallabda

A szövetség idén nem jelölt.

Footgolf

Zsuppán Péter (Outsiders) 1.

Major Ilona (FTC Footgolf) 1.

Gyorsasági görkorcsolya

Iványi Tamás (Tornádó Team Szeged) 1.

Gardi Dominika (Tornádó Team Szeged) 3.

Hódeszka

Csillag Dávid (Nopeus Team) 1.

Gyarmati Anna (Ride 3231) 4.

Íjászat

Szedlár János (Keleti Turul ÍE) 2.

3D:

id. Bóka László (Celőke ÍE) 1.

terep:

Kakas István (Malév SE) 2.

pálya:

Banda Árpád (UTC ÍSE) 3.

történelmi:

Hegedűs Károly (Jász-Kun HÍE) 1.

Jet-ski

Kasza György (GYM CITY Jet-ski Club) 5.

Jégkorong

Bartalis István (Schwenningen Wild Wings) 2.

Pintér Lili (Stocksunds IF) 1.

inline:

Fekecs Norbert (Marczi Skate) 1.

Kajak-kenu

gyorsasági

kajak:

Kopasz Bálint (Algyői Sportkör) 1.

Kozák Danuta (UTE) 5.

kenu:

Lakatos Zsanett (Graboplast Győr) 1.

maratoni

kajak:

Csay Renáta (Graboplast Győr)

Boros Adrián (Tolna)

kenu:

Kövér Márton (Merkapt SE)

Karate

Tadissi Yves Martial (UTE) 2.

Sterck Laura (MTK) 1.

Kerékpár

országúti:

Pelikán János (Team AMPLATZ - BMC) 1.

Király Mónika (SC Michela Fanini Record Rox) 2.

pálya:

Borissza Johanna Kitti (BVSC-ZUGLÓ) 3.

Lovassy Krisztián (Differdange Losch/ BVSC-ZUGLÓ) 3.

terem:

Becsák Alexandra (Baj KSE) 1.

Schön Martin (Bokodi SE) 2.

kerékpárlabda:

Árendás Tamás, Toma Vilmos (Baj KSE) 2.

hegyi:

Parti András (Waberer's Areus MTB Team) 5.

Benkó Barbara (Pilis Cross Country Club) 4.

BMX cross:

Szoboszlai Patrik (Veszprémi Spartacus SE) 2.

downhill:

Muszula Balázs (LiMiT Racing Team) 1.

Vincze Erzsébet (2GP LiMiT Team) 1.

trial:

Hegedűs László (Veres Ördögök SE) idén 9x

cyclocross:

Búr Zsolt (Pavé Bike-Vialand) 1.

Orosz Anita (Trek SE) 1.

para:

Butu Arnold Csaba (pilóta: Garamszegi László - TuttoBici-HungaroFondo) 1.

Kézilabda

A Magyar Kézilabda Szövetség januárban hozza nyilvánosságra döntését.

Kickbox

Mórádi Zsolt (Halker-KirályTeam Kick-Box Akadémia) 2.

Szabó Dorina (Halker-KirályTeam Kick-Box Akadémia) 1.

Kosárlabda

Hanga Ádám (Baskonia Gasteiz Vitoria) 4.

Fegyverneky Zsófia (Uniqa Sopron) 4.

3x3 szakág:

Ivosev Tomiszlav (Naturtex-SZTE-Szedeák) 1.

Medgyessy Dóra (Ceglédi EKK) 1.

Korcsolya

rövidpályás gyorskorcsolya:

Liu Shaolin Sándor (MTK) 2.

Jászapáti Petra (SZKE) 1.

gyorskorcsolya:

Nagy Konrád (DSC) 3.

műkorcsolya:

Tóth Ivett (SKSE) 3.

Labdarúgás

nagypálya:

A januárban hozzák nyilvánosságra a legjobb férfi játékost.

Jakabfi Zsanett (VfL Wolfsburg, német) 5.

futsal:

Dróth Zoltán (Kairat Almati, kazah) 2.

Torma Lilla (Hajdúböszörményi TE) 1.

strandlabdarúgás:

Szentes-Bíró Tamás (DEAC) 1.

Lovassport

ifj. Szabó Gábor (díjugrató, Timpex Cabale-Hargita) 1.

Motorcsónak

Bodor Péter (Dunaújvárosi Vízi Sport Club) 2.

Motorsport

Zsigovits Norbert (Gotthard Racing SE) 1.

Molnár Alexandra (MAMI Team Fehér) 1.

Műugrás

Kormos Villő (RLSE) 4.

Ökölvívás

Harcsa Zoltán (Vasas-Süllős) 3.

Szatmári Petra (MAA/VSC) 2.

Öttusa

Kasza Róbert (KSI) 4.

Kovács Sarolta (Volán Fehérvár) 4.

Repülősport

Ferinc Vince (Nagykanizsai Sportrepülő Egyesület) 1.

Ritmikus gimnasztika

Kis Alexandra (MTK) 1.

Rögbi

7-es:

Drabbant Dávid (Budapest Exiles RFC) 1.

Gyolcsos Mária (Fehérvár Rugby Club SE) 3.

15-ös:

Czakó Attila (Budapest Exiles RFC) 2.

Röplabda

teremröplabda:

Dávid Zoltán (Fino Kaposvár) 1.

Szakmáry Gréta (Linamar-Békéscsabai RSE) 1.

strandröplabda:

Bagics Balázs, Tóth András (Kispest SE) 1.

Lakatos Enikő (UTE), Lutter Eszter (Gödöllői RC) 2.

ülőröplabda:

Makarovszki Sándor (Nyíregyházi Sportcentrum) 1.

Molnár Nikoletta (MTK) 1.

Sakk

Almási Zoltán (Honvéd Auróra Sportegyesület) 8.

Lázárné Vajda Szidónia (Atomerőmű Sportegyesület) 2.

alpesi:

Samsal Dalibor (Fullsport SE) 2.

Miklós Edit (MTK) 5.

sífutás:

Kónya Ádám (Veszprémi SE) 3.

Szőcs Emőke (Halihó SE) 4.

sílövészet:

Gombos Károly (Panoráma SE) 6.

Szőcs Emőke (Halihó SE) 4.

síugrás:

Molnár Flórián (Kőszegi SE) 2.

Vörös Virág (Kőszegi SE) 2.

szabadstílus:

Papp Koppány (Rozmaring SE) 2.

Swaney Elizabeth Marian (Fullsport SE) 1.

Sportlövészet

Sidi Péter (Komárom Olympia SE) 11.

Major Veronika (KELK) 1.

Súlyemelés

Nagy Péter (Szegedi EAC) 6.

Jung Beáta (BKV Előre) 1.

Számszeríjászat

Match kategória:

Somogyi Péter (ZTE Sportlövő Klub) 1.

Jákó Miriam (Cél-tudat SE) 1.

Field kategória:

Mátrai István (BPLE) 2.

Lénárt Ágota (Corvin Számszeríjász Klub) 13.

Szektorlabda

szektorlabda szakág:

Fölöp Elemér (DÖKE Komló) 2.

12 érintéses szakág:

Puskás László (Debreceni EAC) 1.

Szörf

Geiger Richárd (Magyar Szörf Akadémia) 2.

Cholnoky Sára (Magyar Szörf Akadémia) 5.

Tájfutás

Weiler Virág (Tabáni Spartcus SKE) 1.

Baumholczer Máté (Pécsi Vasutas SKE) 1.

Trail-O szakág:

Miháczi Zoltán (Tipo TKE) 2.

tájkerékpár:

Fűzy Anna (Orvosegyetem SC) 8.

Teke

Karsai László (Alabárdos-Szegedi TE) 2.

Méhész Anita (Rákoshegyi VSE) 5.

Tekvondó

Patakfalvy Luca (MTK) 1.

Tenisz

Fucsovics Márton (Tenisz Park SE) 4.

Babos Tímea (MTK) 5.

Tollaslabda

Krausz Gergely (Multi Alarm SE) 3.

Sárosi Laura (Multi Alarm SE) 5.

Torna

szertorna:

Hidvégi Vid (KSI SE) 2.

Kovács Zsófia (Dunaferr SE) 1.

aerobik:

Hegyi Dóra (Flex HD) 2.

Bali Dániel (PSN Zrt.) 3.

Triatlon

ifj. Faldum Gábor (Mogyi SE Baja) 3.

Kovács Zsófia (Budaörsi TK) 2.

Úszás

Cseh László (Kőbánya SC) 9.

Hosszú Katinka (Vasas SC) 6.

Versenytánc

akrobatikus rock'n'roll:

Czanik László (RÓK And Roll Sportegyesület) 2.

Dobay Dóra (Musztáng Sportegyesület) 1.

versenytánc:

László Csaba (Szilver Táncsport Egyesület) 3.

Páli Viktória (Szilver Táncsport Egyesület) 3.

Vitorlázás

Berecz Zsombor (MVM SE) 5.

Érdi Mária (Tihanyi Hajós Egylet) 4.

Vívás

Szilágyi Áron (Vasas SC) 3.

Szász Emese (Vasas SC) 5.

Vízilabda

Hárai Balázs (ZF-Eger) 2.

Keszthelyi Rita (UVSE) 5.