Okosrádió

Meghallgatom Élő adás

Sabaté kihirdette a világbajnoki keretet

Okosrádió

Meghallgatom Élő adás
  • Legfrissebb hírek
  • Közlekedési hírek
  • Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
Xavi Sabaté szövetségi kapitány kihirdette 18 fős utazó keretét a januári, franciaországi férfi kézilabda-világbajnokságra.

A magyar szövetség (MKSZ) tájékoztatása szerint a nemzeti együttes hétfőn folytatja a felkészülést Budapesten, ahol az edzésmunkába harmadik kapusként bekapcsolódik Borbély Ádám vagy - ha Achilles-ín-sérülése engedi - Bartucz László. Ők azonban nem utaznak a vb-re, amelyre 16 játékos nevezhető majd. A csapat közvetlenül a vb előtt a dániai Bygma Kupán lép pályára.

A világbajnokságot január 11-től 29-ig rendezik, a magyar válogatott az Európa-bajnok, olimpiai bronzérmes német, az Eb-harmadik horvát, valamint a fehérorosz, a chilei és a szaúdi csapattal szerepel egy csoportban.

A magyar férfi válogatott 18 fős kerete:

Kapusok: Fazekas Nándor (Balatonfüredi KSE), Mikler Roland (Telekom Veszprém)

Jobbszélsők: Gulyás Péter (Telekom Veszprém), Harsányi Gergely (Grundfos Tatabánya KC)

Jobbátlövők: Ancsin Gábor (Telekom Veszprém), Balogh Zsolt (MOL-Pick Szeged), Nagy László (Telekom Veszprém)

Irányítók: Császár Gábor (Kadetten Schaffhausen, svájci), Juhász Ádám (Grundfos Tatabánya KC), Lékai Máté (Telekom Veszprém)

Beállók: Bánhidi Bence (MOL-Pick Szeged), Schuch Timuzsin (Telekom Veszprém), Szöllősi Szabolcs (Grundfos Tatabánya KC), Zubai Szabolcs (MOL-Pick Szeged)

Balátlövők: Bodó Richárd (MOL-Pick Szeged), Iman Jamali (Meskov Breszt, fehérorosz), Ligetvári Patrik (Telekom Veszprém)

Balszélső: Iváncsik Gergő (Telekom Veszprém)

A Bygma Kupa programja:

Január 5., csütörtök (Aalborg):

Izland-Egyiptom 18.00

Dánia-Magyarország 20.15

Január 6., péntek (Skjern):

Magyarország-Izland 18.00

Dánia-Egyiptom 20.15

Január 8., vasárnap (Aarhus):

Egyiptom-Magyarország 18.00

Dánia-Izland 20.15

A világbajnokság csoportbeosztása:

A csoport (Nantes): Franciaország, Lengyelország, Oroszország, Brazília, Japán, Norvégia

B csoport (Metz): Spanyolország, Szlovénia, Macedónia, Izland, Tunézia, Angola

C csoport (Rouen): Németország, Horvátország, Fehéroroszország, Magyarország, Chile, Szaúd-Arábia

D csoport (Párizs): Katar, Dánia, Svédország, Egyiptom, Bahrein, Argentína

A csoportok első négy-négy helyezettje jut a nyolcaddöntőbe, az 5-6. helyezettek az Elnök Kupában folytatják a tornát.

A magyar válogatott csoportmérkőzései:

Január 13., péntek, 17.45: Németország-Magyarország

Január 14., szombat, 20.45: Magyarország-Horvátország

Január 16., hétfő, 17.45: Magyarország-Chile

Január 18., szerda, 14.00: Szaúd-Arábia - Magyarország

Január 20., péntek, 20.45: Fehéroroszország-Magyarország