Okosrádió

Meghallgatom Élő adás

Kiderült, kivel kezdenek a magyarok az Európa Ligában

Okosrádió

Meghallgatom Élő adás
  • Legfrissebb hírek
  • Közlekedési hírek
  • Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
A bajnoki ezüstérmes Videoton a máltai Balzannal, a bronzérmes Vasas az izraeli Beitar Jerusalemmel, míg a kupagyőztes Ferencváros a lett Jelgavával találkozik a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének első fordulójában.

A hétfői nyoni sorsolás szerint az egyaránt kiemelt Videoton és Ferencváros hazai pályán, a Vasas pedig idegenben kezd az első körben. Az első mérkőzéseket jövő csütörtökön, a visszavágókat július 6-án rendezik.

A folytatásban a székesfehérváriak - szintén kiemeltként - az észt Nomme Kalju és a feröeri B36 Tórshavn párharcának győztesével, a ferencvárosiak a dán Midtjylland és a ír Derry City összecsapásának továbbjutójával, az angyalföldiek pedig az albán Partizani és a bolgár Botev Plovdiv párharcának nyertesével találkozhatnak.

A főtáblára jutáshoz négy párharcot kell nyerniük a magyar csapatoknak.

Az EL-selejtező 1. fordulójának párosítása

  • Beitar Jeruzsálem (izraeli)-VASAS FC
  • FERENCVÁROS-FK Jelgava (lett)
  • VIDEOTON FC-Balzan (máltai)
  • Trencín (szlovák)-Torpedo Kutaiszi (grúz)
  • Makkabi Tel-Aviv (izraeli)-Tirana (albán)
  • Dacia Chisinau (moldovai)-Shkëndija (macedón)
  • Sirak (örmény)-Gorica (szlovén)
  • Mladoszt Lucani (szerb)-Inter Baki (azeri)
  • Lech Poznan (lengyel)-Pelister (macedón)
  • Kajrat Almati (kazah)-Atlantas (litván)
  • Levszki Szófia (bolgár)-Sutjeska (montenegrói)
  • Zirä (azeri)-Differdange (luxemburgi)
  • Csihura Szacshere (grúz)-Altach (osztrák)
  • Mladoszt Podgorica (montenegrói)-Gandzasar (örmény)
  • CSZKA Szófia (bolgár)-Irtis Pavlodar (kazah)
  • Vojvodina (szerb)-Ruzomberok (szlovák)
  • Fola Esch (luxemburgi)-Milsami Orhei (moldovai)
  • Ordabaszi (kazah)-Siroki Brijeg (bosnyák)
  • Jagiellonia Bialystok (lengyel)-Dinamo Batumi (grúz)
  • Slovan Bratislava (szlovák)-Pjunik (örmény)
  • Partizani (albán)-Botev Plovdiv (bolgár)
  • AEL Limassol (ciprusi)-St Joseph's (gibraltári)
  • Crvena zvezda (szerb)-Floriana (máltai)
  • Zeljeznicar (bosnyák)-Zeta (montenegrói)
  • Rabotnicki (macedón)-Tre Penne (San Marinó-i)
  • UE Santa Coloma (andorrai)-Osijek (horvát)
  • Skënderbeu (albán)-Sant Julia (andorrai)
  • Valletta (máltai)-Folgore (San Marinó-i)
  • AEK Larnaca (ciprusi)-Lincoln (gibraltári)
  • Glasgow Rangers (skót)-Progres Niederkorn (luxemburgi)
  • Zaria Balti (moldovai)-FK Sarajevo (bosnyák)
  • Haugesund (norvég)-Coleraine (északír)
  • Ventspils (lett)-Valur Reykjavík (izlandi)
  • Midtjylland (dán)-Derry City (ír)
  • Domzale (szlovén)-Flora Tallinn (észt)
  • Bala Town (walesi)-Vaduz (liechtensteini)
  • Stjarnan (izlandi)-Shamrock Rovers (ír)
  • St Johnstone (skót)-Trakai (litván)
  • Dinamo Minszk (fehérorosz)-NSÍ Runavík (feröeri)
  • Crusaders (északír)-Liepaja (lett)
  • VPS Vaasa (finn)-Olimpija Ljubljana (szlovén)
  • IFK Norrköping (svéd)-Pristina (koszovói)
  • Odd (norvég)-Ballymena United (északír)
  • Nomme Kalju (észt)-B36 Tórshavn (feröeri)
  • Connah's Quay Nomads (walesi)-HJK Helsinki (finn)
  • AIK (svéd)-KÍ Klaksvík (feröeri)
  • Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)-Suduva (litván)
  • Lyngby (dán)-Bangor City (walesi)
  • Levadia Tallinn (észt)-Cork City (ír)
  • SJK Seinäjoki (finn)-KR Reykjavík (izlandi)

Az EL-selejtező 2. fordulójának párosítása

  • Partizani/Botev Plovdiv - Beitar Jerusalem/VASAS
  • FERENCVÁROS/Jelgava - Midtjylland/Derry City
  • Nomme Kalju/B36 Tórshavn) - VIDEOTON/Balzan
  • Zeljeznicar/Zeta - AIK /KÍ Klaksvík
  • Haugesund/Coleraine - Lech Poznan/Pelister
  • Apollon Limasszol (ciprusi) - Zaria Balti/FK Sarajevo
  • AEK Larnaca/Lincoln - Levadia Tallinn/Cork City
  • Bröndby (dán) - VPS Vaasa/Olimpija Ljubljana
  • Rabotnicki/Tre Penne - Dinamo Minszk/NSÍ Runavík
  • Kairat Almati/Atlantas - Skënderbeu/Sant Julia
  • IFK Norrköping/Pristina - St. Johnstone/Trakai
  • Slovan Bratislava/Pjunik - Lyngby/Bangor City
  • Panioniosz (görög) - Sirak/Gorica
  • Hajduk Split (horvát) - Levszki Szófia/Sutjeska
  • Stjarnan/Shamrock Rovers - Mladá Boleslav (cseh)
  • Zirä/Differdange - Astra Giurgiu (román)
  • Makkabi Tel-Aviv/Tirana - SJK Seinäjoki/KR Reykjavík
  • Csihura Szacshere/Altach - Dinamo Breszt (fehérorosz)
  • Aberdeen (skót) - Ordabaszi/Siroki Brijeg
  • Valletta/Folgore - Utrecht (holland)
  • Östersund (svéd)-Galatasaray (török)
  • Vojvodina/Ruzomberok - Brann (norvég)
  • Mladost Lucani/Inter Baki - Fola Esch/Milsami Orhei
  • Sturm Graz (osztrák) - Mladost Podgorica/Gandzasar
  • Crusaders/Liepaja - Sahtyor Szoligorszk/Suduva
  • Bala Town/Vaduz - Odd/Ballymena United
  • Dacia Chisinau/Shkëndija - Connah's Quay Nomads/HJK Helsinki
  • Gabala (azeri) - Jagiellonia Bialystok/Dinamo Batumi
  • Ventspils/Valur Reykjavík - Domzale/Flora Tallinn
  • Trencín/Torpedo Kutaiszi - Bnei Jehuda Tel-Aviv (izraeli)
  • Glasgow Rangers/Progres Niederkorn - AEL Limasszol/St Joseph's
  • Irtisz Pavlodar/Dunav Ruse - Crvena zvezda/Floriana
  • UE Santa Coloma/Osijek - Luzern (svájci)