Okosrádió

Meghallgatom Élő adás

Továbbra is nyeretlen a Hertha

Okosrádió

Meghallgatom Élő adás
  • Legfrissebb hírek
  • Közlekedési hírek
  • Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
A Hertha BSC 2-1-re kikapott a Zorja Luhanszk vendégeként a labdarúgó Európa Liga csoportkörének harmadik, csütörtöki fordulójában.

Dárdai Pál csapata így továbbra is nyeretlenül sereghajtó a négyesében, hátránya öt pont a második, továbbjutó helyen álló ukrán riválisával szemben.

A további magyar érdekeltségű csapatok közül a Hapoel Beer-Seva hazai pályán 2-1-re alulmaradt az FCSB ellen, a válogatott védő, Korhut Mihály végigjátszotta a találkozót. A Vécsei Bálintot nélkülöző Lugano ugyanebben a csoportban 3-2-re verte a vendég Viktoria Plzent.

Az eddig hibátlan AC Milan és Dinamo Kijev is döntetlent ért el hazai pályán.

Az olasz csapat az AEK Athénnal 0-0-t, míg a Kádár Tamást foglalkoztató ukrán együttes a Young Boys gárdájával 2-2-t játszott. A magyar válogatott védő végigjátszotta a mérkőzést.

A harmadik kört követően így négy csapat maradt százszázalékos: a román FCSB, az angol Arsenal, az olasz SS Lazio és az orosz Zenit.

A Szalai Ádámot sérülés miatt nélkülöző Hoffenheim gól nélküli első félidőt követően is biztosan nyert a török Basaksehir ellen otthon. A német együttes két vereség után először szerzett pontokat.

Európa Liga, csoportkör, 3. forduló

A csoport:

Villarreal (spanyol)-Slavia Praha (cseh) 2-2 (2-2)

FC Asztana (kazah) - Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 4-0 (2-0)

Az állás: 1. Villarreal 5 pont (5-3), 2. Slavia Praha 5 (4-3), 3. Asztana 4, 4. Makkabi Tel-Aviv 1

B csoport:

Dinamo Kijev (ukrán)-Young Boys (svájci) 2-2 (1-2)

Skenderbeu (albán)-Partizan Beograd (szerb) 0-0

Az állás: 1. Dinamo Kijev 7 pont, 2. Young Boys 3, 3. Partizan 2 (3-4), 4. Skenderbeu 2 (2-4)

C csoport:

Hoffenheim (német)-Basaksehir (török) 3-1 (0-0)

Braga (portugál)-Ludogorec (bolgár) 0-2 (0-1)

Az állás: 1. Ludogorec 7 pont, 2. Braga 6, 3. Hoffenheim 3, 4. Basaksehir 1

D csoport:

Austria Wien (osztrák)-Rijeka (horvát) 1-3 (0-2)

AC Milan (olasz)-AEK Athén (görög) 0-0

Az állás: 1. AC Milan 7 pont, 2. AEK Athén 5, 3. Rijeka 3, 4. Austria Wien 1

E csoport:

Atalanta (olasz)-Apollon (ciprusi) 3-1 (1-0)

Everton (angol)-Olympique Lyon (francia) 1-2 (0-1)

Az állás: 1. Atalanta 7 pont, 2. Olympique Lyon 5, 3. Apollon Limasszol 2, 4. Everton 1

F csoport:

Zlín (cseh)-FC Köbenhavn (dán) 1-1 (1-1)

Sheriff Tiraspol (moldovai)-Lokomotiv Moszkva (orosz) 1-1 (1-1)

Az állás: 1. Lokomotiv Moszkva 5 pont, 2. Köbenhavn és Sheriff 3 (1-1), 4. Zlín 2

G csoport:

Hapoel Beer-Seva (izraeli)-FCSB (román) 1-2 (0-0)

Lugano (svájci)-Viktoria Plzen (cseh) 3-2 (0-0)

Az állás: 1. FCSB 9 pont, 2. Lugano 3 (5-6), 3. Viktoria Plzen 3 (5-7), 4. Hapoel Beer-Seva 3 (4-6)

H csoport:

Crvena zvezda (szerb)-Arsenal (angol) 0-1 (0-0)

BATE Boriszov (fehérorosz)-1. FC Köln (német) 1-0 (0-0)

Az állás: 1. Arsenal 9 pont, 2. Crvena zvezda 4 (2-2), 3. BATE 4 (4-5), 4. Köln 0

I csoport:

Olympique Marseille (francia)-Vitoria Guimaraes (portugál) 2-1 (1-1)

Konyaspor (török)-Salzburg (osztrák) 0-2 (0-1)

Az állás: 1. Salzburg 7 pont, 2. Olympique Marseille 6, 3. Konyaspor 3, 4. Vitoria Guimaraes 1

J csoport:

Zorja Luhanszk (ukrán)-Hertha BSC (német) 2-1 (1-0)

Östersund (svéd)-Athletic Bilbao (spanyol) 2-2 (0-1)

Az állás: 1. Östersunds 7, 2. Zorja Luhanszk 6, 3. Athletic Bilbao 2, 4. Hertha BSC 1

K csoport:

Zulte Waregem (belga)-Vitesse (holland) 1-1 (1-1)

OGC Nice (francia)-SS Lazio (olasz) 1-3 (1-1)

Az állás: 1. SS Lazio 9 pont, 2. Nice 6, 3. Vitesse 1 (3-7), 4. Waregem 1 (2-8)

L csoport:

Vardar Szkopje (macedón)-Real Sociedad (spanyol) 0-6 (0-3)

Zenit (orosz)-Rosenborg (norvég) 3-1 (1-0)

Az állás: 1. Zenit 9 pont, 2. Real Sociedad 6, 3. Rosenborg 3, 4. Vardar Szkopje 0