Okosrádió

Meghallgatom Élő adás

Dárdaiék sikere, Evra történelmi kiállítása

Okosrádió

Meghallgatom Élő adás
  • Legfrissebb hírek
  • Közlekedési hírek
  • Időjárásjelentés
  • Orvosmeteorológia
  • Sporthírek
  • Gazdasági hírek
Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC hazai pályán 2-0-ra legyőzte az ukrán Zorja együttesét a labdarúgó Európa Ligában csütörtökön. A berlinieknél - akik ezzel életben tartották továbbjutási reményeiket - bemutatkozott a felnőttek között a korábbi szövetségi kapitány fia, ifjabb Dárdai Pál. Kádárék továbbjutottak.

A negyedik forduló után biztosította helyét a legjobb 32 között az orosz Zenit, az Arsenal, valamint egy utolsó pillanatban szerzett góllal az olasz Lazio is.

A Korhut Mihállyal felálló Hapoel Beer-Seva 1-1-es döntetlent játszott a szintén a legjobb 32 közé jutott román FCSB vendégeként.

Az Olympique Marseille guimaraesi vendégjátékát nem mindennapi közjáték árnyékolta be: a csapatot elkísérő szurkolók a játékosokat szidalmazták a pálya mellett, mire Patrice Evra, a franciák 36 éves, 81-szeres válogatott hátvédje az egyik drukkert fejen rúgta. Az erőszakos cselekmény miatt a játékvezető kizárta a mérkőzésről a korábbi Juventus- és Manchester United-védőt, így ő lett az Európa Liga történetének első olyan játékosa, akit azelőtt kiállítottak, hogy pályára lépett volna.

Kádárék továbbjutottak

Kádár Tamás csapata, a Dinamo Kijev a csoportkör negyedik fordulóját követően biztosította helyét a legjobb 32 között a labdarúgó Európa Ligában csütörtökön.

Az ukrán együttes a Young Boys otthonában aratott 1-0-ás győzelmével maradt a B csoport élén - a magyar válogatott védő a padon ült -, s már biztos, hogy ott lesz az egyenes kieséses szakaszban.

Az Asztanában légióskodó Kleinheisler László, valamint a Hoffenheim focistája, Szalai Ádám továbbra is sérült, igaz, utóbbi elkezdte az edzéseket.

Európa Liga, csoportkör, 4. forduló

G csoport:

FCSB (román)-Hapoel Beer-Seva (izraeli) 1-1 (1-1)

Viktoria Plzen (cseh)-Lugano (svájci) 4-1 (3-1)

Az állás: 1. FCSB 10 pont, 2. Viktoria Plzen 6, 3. Hapoel Beer-Seva 4, 4. Lugano 3

H csoport:

Arsenal (angol)-Crvena zvezda (szerb) 0-0

1. FC Köln (német)-BATE Boriszov (fehérorosz) 5-2 (1-2)

Az állás: 1. (már továbbjutott) Arsenal 10 pont, 2. Crvena zvezda 5, 3. BATE Boriszov 4, 4. 1. FC Köln 3

I csoport:

Vitória Guimaraes (portugál)-Olympique Marseille (francia) 1-0 (0-0)

Salzburg (osztrák)-Konyaspor (török) 0-0

Az állás: 1. Salzburg 8 pont, 2. Olympique Marseille 6, 3. Vitória Guimaraes 4 (4-5), 4. Konyaspor 4 (2-4)

J csoport:

Hertha BSC (német)-Zorja Luhanszk (ukrán) 2-0 (1-0)

Athletic Bilbao (spanyol)-Östersund (svéd) 1-0 (0-0)

Az állás: 1. Östersund 7 pont, 2. Zorja Luhanszk 6, 3. Athletic Bilbao 5, 4. Hertha BSC 4

K csoport:

Vitesse (holland)-Zulte Waregem (belga) 0-2 (0-1)

Lazio (olasz)-Nice (francia) 1-0 (0-0)

Az állás: 1. (már továbbjutott) Lazio 12 pont, 2. Nice 6, 3. Zulte Waregem 4, 4. Vitesse 1

L csoport:

Real Sociedad (spanyol)-Vardar Szkopje (macedón) 3-0 (1-0)

Rosenborg (norvég)-Zenit (orosz) 1-1 (0-0)

Az állás: 1. (már továbbjutott) Zenit 10 pont, 2. Real Sociedad 9, 3. Rosenborg 4, 4. Vardar Szkopje 0

korábban

A csoport:

Slavia Praha (cseh)-Villarreal (spanyol) 0-2 (0-1)

Makkabi Tel-Aviv (izraeli)-Asztana (kazah) 0-1 (0-0)

Az állás: 1. Villarreal 8 pont, 2. Asztana 7, 3. Slavia Praha 5, 4. Makkabi Tel-Aviv 1

B csoport:

Young Boys (svájci)-Dinamo Kijev (ukrán) 0-1 (0-0)

Partizan Beograd (szerb)-Skenderbeu (albán) 2-0 (1-0)

Az állás: 1. (már továbbjutott) Dinamo Kijev 10 pont, 2. Partizan Beograd 5, 3. Young Boys 3, 4. Skenderbeu 2

C csoport:

Basaksehir (török)-Hoffenheim (német) 1-1 (0-0)

Ludogorec (bolgár)-Braga (portugál) 1-1 (0-0)

Az állás: 1. Ludogorec 8 pont, 2. Braga 7, 3. Hoffenheim 4, 4. Basaksehir 2

D csoport:

Rijeka (horvát)-Austria Wien (osztrák) 1-4 (0-1)

AEK Athén (görög)-AC Milan (olasz) 0-0

Az állás: 1. AC Milan 8 pont, 2. AEK Athén 6, 3. Austria Wien 4, 4. Rijeka 3

E csoport:

Apollon (ciprusi)-Atalanta (olasz) 1-1 (0-1)

Olympique Lyon (francia)-Everton (angol) 3-0 (0-0)

Az állás: 1. Atalanta 8 pont (8-3), 2. Olympique Lyon 8 (7-3), 3. Apollon 3, 4. Everton 1

F csoport:

FC Köbenhavn (dán)-Zlín (cseh) 3-0 (1-0)

Lokomotiv Moszkva (orosz)-Sheriff (moldovai) 1-2 (1-1)

Az állás: 1. FC Köbenhavn 6 pont (4-1), 2. Sheriff 6 (3-2), 3. Lokomotiv Moszkva 5, 4. Zlín 2